אוטובוס האלכוהול: נהג שיכור הסיע עשרות תלמידים

חוסר אחריות של נהג הסעות מהצפון היה עלול לגרום לאסון גדול: כ-30 תלמידים, בהם בתו הקטנה, נסעו עימו בהסעה מבית הספר הביתה. אלא שלפני הנסיעה, עצר הנהג ל"תדלוק" של משקאות חריפים. המורה המלווה את ההסעה חשדה בו והזעיקה מיד את המשטרה, שעצרה אותו לאחר שבבדיקה שנערכה לו התגלתה כמות אלכוהול כפולה מהמותר

נהג אוטובוס שהסיע כ-30 תלמידים נתפס סמוך ליישוב ציפורי שבצפון כאשר הוא נוהג תחת השפעת אלכוהול. אחת המורות שליוותה את ההסעה הריחה ריח חזק של אלכוהול ודיווחה מיד למוקד 100 על חשדה שהנהג צרך אלכוהול לפני שעלה על ההגה.

בעקבות הדיווח של המורה, הקימה משטרת התנועה של מחוז זבולון מחסומים לאורך כביש 79 במטרה ללכוד את הנהג. בסופו של דבר, אחד מקציני התנועה המתגורר באזור שקיבל את הדיווח לפיו יש חשד שנהג האוטובוס נוהג בשכרות, חלף על פניו סמוך לציפורי והוריד אותו מהכביש לצורך בדיקה.

באוטובוס התגלו בקבוקי אלכוהול ריקים

תוצאות הבדיקה היו חד משמעיות: נהג האוטובוס הסיע את התלמידים, המורים המלווים ואפילו את בתו הקטנה - כאשר הוא בגילופין. בדיקת ה"ינשוף" הראתה כמות אלכוהול כפולה מהמותר. בחיפוש שנערך באוטובוס התגלו מספר בקבוקים של שתייה חריפה מסוג וודקה וקוניאק. על הממצאים שהתגלו באוטובוס, אמר הנהג כי "זה בקבוקים שאני נותן לתיירים". תשובתו של הנהג לא סיפקה את השוטרים כמובן, והוא נעצר מיד והועבר לחקירה.

רפ"ק יגאל הבשור, דובר אגף התנועה במשטרת ישראל, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אין ספק כי נמנע כאן אסון כבד, השילוב בין ערנותה של המורה שדיווחה למוקד 100 אודות החשד שהנהג נוהג בגילופין יחד עם מקצועיותו של קצין התנועה רפ"ק מיקי קם, אשר איתר את הרכב והורידו מהכביש, הביאו לסיום האירוע ללא נפגעים".