התיעוד: כך נעצר האיש שניסה לסחוט את מקדונלד'ס

תושב צפון הארץ ניסה על פי החשד לסחוט את רשת ההמבורגרים מקדונלד'ס. האיש הציג בפני נציג הרשת סרטון מזויף ובו לכאורה תולעים באחד הסניפים. אבל במקום נציג של הרשת - חיכו לו השוטרים. עכשיו אנו מביאים את התמונות מהמפגש שהסתיים במעצר

בדקות הראשונות הכל התנהל לפי התוכנית: נציג רשת מקדונלד'ס ממתין בפינה מבודדת של בית הפנקייק במחלף הרצליה. אז נכנס למסעדה החשוד בסחיטה, מתיישב ומראה לנציג הרשת את הצילומים שלכאורה מתעדים תולעים במקררי החברה. אחר כך, לפי התכנון, הוא אמור למסור את הסרטון, לקחת את הכסף וללכת הביתה.

נציג מקדונלד'ס צופה בצילומים בטלפון הסלולרי של החשוד, ואז ניתן הסימן: חמישה בלשי משטרה מזנקים לעברו ועוצרים אותו. הנה הוא כאן מובל באזיקים אל הניידת שממתינה בחוץ. ניסיון הסחיטה נכשל, כמובן. אז הוא מבין שנציג חברת ההמבורגרים שהסכים לשלם לו, היה בכלל בלש משטרה.

"הוא הודה שהוא רצה לעשות קצת כסף"

"החשוד כבר מספר דקות לאחר המעצר כבר קשר את עצמו לעובדות, זאת אומרת שהוא בא והודה שהוא רצה לדרוש כסף, לעשות קצת כסף מהצד באמצעות הסרט הזה", נמסר מהמשטרה. "בדרך כלל בעבירות סחיטה באיומים יש חשש כבד מאוד מההשלכות של פנייה למשטרה. אם מישהו נתון לסחיטה - המשטרה זו הכתובת".

חוקרי המשטרה שהחרימו את הסרטון מספרים שלא ממש ניתן לראות שם משהו, בטח לא תולעים, ושלא ברור אם הוא צולם בכלל במקדונלד'ס. ייתכן שכולו מפוברק. כעת הם מנסים לברר מי צילם אותו - ואיפה.

מעצרו של החשוד הוארך אתמול בארבעה ימים. במשטרה מקווים שהסיפור הזה ילמד לקח את כל מי שמתכנן להרוויח כסף קל בסחיטה.