חשד: ניסה לסחוט מיליוני שקלים ממקדונלדס באמצעות סרט מבויים

תושב באקה אל-גרבייה בן 34 נעצר אמש, בחשד כי ניסה לסחוט מליוני שקלים מרשת "מקדונלדס", באמצעות סרטון מבוים שצילם, ובו לכאורה עדויות לזחלי זבובים שנמצאו במקרר באחד מסניפי הרשת. הוא דרש מיליונים בעבור "אי פרסום הסרט", ונעצר. הערב הוא הובא להארכת מעצר

לא דובים ולא יער. ניסיון הסחיטה נכשל (חדשות 2)

ניסיון סחיטה ברשת הענק: תושב בקה אל גרבייה בן 34, נעצר אתמול בחשד לניסיון סחיטה של רשת מקדונלדס באמצעות, סרט שביים המציג ליקויים תברואתיים חמורים בסניפי הרשת.

לפני כחודש ימים הוגשה תלונה בתחנת גלילות מנציג של החברה, שטען כי קיבל שיחה טלפונית מאדם שטען שבידיו סרט שצולם בתוך מטבח של אחת ממסעדות. האדם מעבר לקו דרש להיפגש עם אחד מנציגי החברה על מנת להציג בפניו את הסרט ולשוחח איתו, במטרה לקבל כסף תמורת אי פרסומו.

בסרט, טען החשוד, מתועדים ליקויים תברואתיים חמורים בדמות זחלי זבובים שנמצאו, כביכול, במקרר של אחד מסניפי הרשת.

לפני מספר ימים התקשר שוב החשוד ודרש פגישה על מנת לדון בנושא הדרישות הכספיות, אך טרח לציין שיהיה מדובר במיליוני שקלים. מה שהוא לא ידע, זה שהמשטרה כבר מעורבת בתיק, והוא עצמו נתון כעת במעקב תחת עיניהם הפקוחות של בלשי תחנת גלילות.

"מדובר ברשת גדולה, רוצה כמה מליונים"

אתמול הגיע החשוד לתחנת דלק בהרצליה, ונפגש עם בלש של תחנת גלילות שהציג עצמו כסמנכ"ל הכספים של החברה, ונציג נוסף של רשת "מקדונלדס". אחר המפגש עקבו גם כמה בלשי משטרה, שהמתינו לצפות ב"סרט". הצעיר פתח בפניהם את מחשבו הנייד והציג את הסרט - שהיה ברור כי הוא מבויים ומזוייף.

במהלך הפגישה הבהיר החשוד כי הוא עדיין לא יודע בדיוק מה הסכום שהוא דורש בעבור אי פרסום הסרט, אך היות וידוע לו כי "מדובר בחברה גדולה", הדגיש כי ידרוש "כמה מליונים". אמרתו זו, הביאה למעצרו המיידי. הוא נלקח לחקירה, הודה בחשדות המיוחסים לו, ויובא הערב להארכת מעצר. 

מרשת מקדונלדס נמסר בתגובה: "הנהלת מקדונלדס מודה למשטרת ישראל על פעילותה הנמרצת והמהירה בטיפול בסחטנים. הרשת מוסיפה כי לא תיכנע לסחטנים מכל סוג ותפעל תמיד בנחרצות ובשיתוף פעולה עם המשטרה בכל מקרה כזה, אם יישנה".