התוודה שהוא פדופיל – וגויס לקבע

עדיין לא ברור איך קצין שמתוודה במהלך סיווג ביטחוני כי ביצע בעבר שורה של מעשים מגונים בילדים והוא בעצם פדופיל, גויס לשירות קבע באחת מהיחידות הסודיות של חיל המודיעין. עתה מתנהלת מלחמת גרסאות בין החשוד שטוען "בדיתי את הכל", למשטרה שאומרת "הוא מסוכן לציבור". אמש הוא שוחרר למעצר בית

בין שלל הפרשות המביכות שפוקדות את קציני צה"ל לאחרונה, בכירים כזוטרים, עלתה השבוע לכותרות פרשת הקצין החשוד כי בתקופת לימודיו בתיכון ובאוניברסיטה כעתודאי, ביצע מעשים מגונים בעשרות ילדים ופעוטות.

העיתון ידיעות אחרונות דיווח הבוקר כי פרקליטו של הקצין, המשרת ביחידת מודיעין מסווגת, טוען כי כבר בתחילת השנה, כאשר זומן להליך של תחקיר ביטחוני על מנת שיוכל לשרת ביחידה, התוודה בפני איש השב"כ שבחן אותו "אני פדופיל". רק שככל הנראה המידע הזה לא הועבר לגורמי האכיפה, הצבאיים או האזרחיים, והקצין אף גויס לאחרונה לשירות קבע.

בא כוחו של החשוד, עו"ד קובי סודרי, ממשיך לדבוק בגרסה לפיה החשוד המציא את כל מעשי הפדופיליה על מנת שלא יגויס לשירות קבע. "התנהגות הצבא לאורך כל התקופה הזו מוכיחה שגרסתו הייתה שקרית מלכתחילה, וגם צה"ל חשב ככה".

עו"ד סודרי הוסיף כי גם לאחר התחקיר הביטחוני שבו סיפר כי הוא פדופיל, הוא המשיך לשרת באחת היחידות הסודיות בצה"ל ולהיחשף למידע מסווג ורגיש. "מעניין למה דווקא לפני כחודש מישהו נזכר להעביר את עדותו למשטרה, איך זה שפתאום הוא הפך לאדם מסוכן", סיכם.

נציג היחידה המרכזית של מחוז מרכז, המנהלת את החקירה, לא התרשם מדבריו של עו"ד סודרי, לטענתו הקצין ביקש בחודש אוגוסט להמשיך ולשרת בצבא, מה שמעיד כי גרסתו כי לא רצה להמשיך בקבע היא שקר. השופט לא התרשם מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, ואמר כי מכיוון שלמשטרה אין שום ראיה פרט לעדותו של הקצין ובשל העובדה כי הצבא לא מיהר להרחיק אותו מתפקידו לאחר עדותו. הוא משחרר אותו למעצר בית.