המשטרה הפגישה את הקצין וארוסתו בציפייה שיישבר

התרגיל שהמשטרה ניסתה לעשות למאבטח החשוד באונס נכשל: החוקרים הפגישו בין הקצין לארוסתו, בציפייה שהיא תטיח בו האשמות ושהוא יישבר. אך הארוסה אמרה לי שהיא אוהבת אותו והוא השיב: "לא אודה במה שלא עשיתי". בנוסף, קו ההגנה מוחלף מהכחשה גורפת ל"אי זיכרון זמני"

ארוסתו של סרן ר', מאבטח הרמטכ"ל החשוד באונס, התבטאה היום לראשונה מאז היוודע הפרטים החדשים בנוגע לחקירה. לדבריה, היא עדיין תומכת בו ושום דבר לא ישנה את זה.

באזור זירת האונס התקיימה היום פעילות מוגברת של המשטרה. במקום היו ניידות רבות, כוחות יס"מ, ואורות כחולים מנצנצים רבים נראו במקום.

לאחר שהגיעו התוצאות שהראו התאמה מלאה בין דגימות ה-DNA של החשוד, הראו את התוצאות לארוסתו של המאבטח והפגישו אותה עימו, בתקווה שהיא תתפרץ עליו ותטיח בו האשמות.  אולם היא אמרה לו שהיא מאמינה בחפותו והוא אמר "אני לא מתכוון להודות במשהו שלא עשיתי", והתרגיל נכשל. בנוסף, קו ההגנה שונה מהכחשה גורפת של האירוע ל"חוסר זיכרון זמני".

במשטרה אומרים כי ההתאמה בין דגימת הזרע שנלקחה מהמאבטח ובין הממצאים בזירה מלמדת כי החשוד בא לסיפוק מיני כתוצאה מהתקיפה, ולכן ייתכן ויואשם באונס הצעירה ולא בניסיון אונס בלבד.

פרשנות: DNA ראייה חזקה אך לא מספיקה

על רקע התאמת דגימת ה-DNA בין מאבטחו של הרמטכ"ל החשוד בתקיפת הצעירה בנמל, לבין המותקפת, עולה השאלה האם דגימה שכזו אכן עשויה להכריע בחקירה. "DNA הוא ראייה חזקה במשפט, אך אינו מהווה הראייה היחידה המספיקה להרשעה", אומר אבנר רוזנגרטן, לשעבר בכיר במז"פ. "מדובר בראייה המבוססת על סטטיסטיקה, שכן ישנה שכיחות לכל מקטעי ה-DNA שנמצאים בגוף, ולכל מקטע כזה יש שכיחות משלו. במספר מדינות אף אסור להגיש דגימות DNA כראייה בבית משפט, בשל היותו ראייה סטטיסטית".

לדבריו של רוזנגרטן, "גם עצם העובדה שדגימת DNA של אדם מסוים נמצאה בזירת פשע, אינה משייכת אותו בהכרח לזירה". הוא מוסיף כי "ה-DNA שלו אכן נמצאה בזירה, אך עדיין קיימת סטטיסטיקה ואפשרות כי ישנו כפל DNA - ומדובר בדגימה של אדם אחר".

"עורכי דינו של החשוד בתקיפה, יכולים להשתמש בשלל ראיות אחרות, שעשויות לשלול את הימצאות דגימת ה-DNA בזירת התקיפה", ממליץ רוזנגרטן לעורכי הדין של החשוד. "כך למשל, הם יוכלו לנסות להוכיח כי הבגדים עליהם נמצאו דגימות ה-DNA כלל לא היו של התוקף או של הקורבן. כמו כן, DNA יכול להגיע לזירת פשע גם בדרכים תמימות, או תמימות למחצה".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

ה-DNA של הקצין החשוד באונס בנמל ת"א תואם לממצאים על גופה

מסדר הזיהוי: המתלוננת לא זיהתה את החשוד

האם הקצין החשוד אנס בעבר?

הקצין וארוסתו החליטו לדחות את החתונה

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"

מאבטח של הרמטכ"ל נעצר בחשד לאונס