מזרח י-ם בוערת בעקבות רצח צעיר

סכסוך בין חמולות הוא שהוביל ככל הנראה לרצח צעיר משועפט במהלך הלילה. בעקבות הרצח התפתחו באזור מהומות קשות, במהלכן הציתו התושבים מכוניות והשליכו בקבוקי תבערה לעבר ביתו של החשוד ברצח. כוחות כיבוי האש שהגיעו לטפל בשריפות הותקפו על ידי התושבים שאיימו: "אם תתתערבו נשחט אתכם"

אחד מכלי הרכב השרופים, הלילה בשועפט (אסף אברס, כבאות י-ם)

מהומות במזרח ירושלים על רקע רצח שאירע במהלך הלילה: עשרות תושבים ממחנה הפליטים שועפט התפרעו בעקבות רצח שאירע במקום. התושבים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר ביתו של החשוד בירי. ככל הנראה מדובר במעשה נקם שאירע על רקע ריב בין חמולות במחנה.

צעיר ערבי ממחנה הפליטים שועפט הגיע בשעות הלילה למחסום המחנה כשהוא ירוי בגבו. כוחות מד"א שהוזעקו למקום ניסו להצילו, אך כעבור זמן קצר קבעו את מותו. ההערכה היא כי מדובר ברצח שאירע בעקבות סכסוך חמולות במחנה הפליטים.

אולם הירייה שהרגה את הצעיר הייתה גם יריית הפתיחה להתלהטות הרוחות במחנה. התושבים החלו ליידות בקבוקי תבערה ואבנים לעבר בתיהם של בני משפחת היורה והציתו כמה כלי רכב במקום. כוחות כבאות גדולים שהגיעו למקום כיבו ארבעה כלי רכב, משאית וחנות שנשרפו במהומות.

התושבים איימו על הכבאים: "נשחט אתכם"

הצוותים שפעלו במקום הותקפו, נרגמו באבנים וקיבלו איומי רצח מצד התושבים הזועמים. מחשש לחייהם, הצוותים נסוגו מהמקום כעבור זמן קצר והמתינו לכוחות המשטרה. עם הגעת התגבור המשטרתי לפנות בוקר, חזרו הכוחות לתוך המחנה וכיבו שתי דירות ותחנת דלק שעלו באש.

"כוחות המשטרה ומג"ב עצרו שלושה חשודים בהפרות הסדר והעניין נמצא כעת בחקירה", נמסר ממשטרת ירושלים. מפקד צוות הכבאות בתחנת ואדי ג'וז, עליאן מוחי, סיפר לחדשות 2 על האירוע: "קיבלנו קריאה על שריפת רכב, וכשהגענו למחסום היה שם בלגן שלם. תושבים רבים איימו עלינו שלא נתערב בעניין ואיימו לשחוט אותנו".

"פחדנו אז נסגנו אחורה", הוסיף מוחי. "אנחנו נתקלים בתופעה הזאת כל הזמן ונמצאים בין הפטיש לסדן. בישראל אנחנו נחשבים ערבים - ושם אנחנו נחשבים ישראלים".

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?