קטטה אלימה בבית המשפט מול המצלמה

בני משפחתו של חשוד בסחר בסמים לא אהבו כנראה את החלטת שופט בית משפט השלום בת"א בעניינו, והחלו להתפרע בתוך האולם. מאבטחי משמר בתי המשפט הוזעקו למקום ועצרו את מפירי הסדר בכוח. מאבטח אחד נפצע קל, שלושה מתפרעים נעצרו. בתי המשפט: "המאבטחים פעלו כהלכה". צפו במכות בבית המשפט

האלימות בישראל מגיעה גם לתוך בית המשפט: במהלך דיון הבוקר בהארכת מעצרו של חשוד בסחר בסמים, החלו בני משפחתו להתפרע באולם בית המשפט השלום בתל אביב.

נציגי משמר בתי המשפט ביקשו מן המתפרעים לפנות את האולם, על מנת לאפשר המשך דיון סדיר.
בתגובה הותקפו מאבטחי בית המשפט ובמקום התפתחה קטטה של ממש. המאבטחים השתלטו במהרה על האירוע ועצרו את המתפרעים תוך הפעלת כוח.

במהלך האירוע אף עוכבו לחקירה שלושה מבני המשפחה של החשוד, שהיו על פי החשד המתפרעים העיקריים. מאבטח משמר בתי המשפט נפצע קל מאוד בפניו ולאחד המאבטחים נשבר השעון, אך במזל רב לא היו נפגעים נוספים. בתחקיר הראשוני שבוצע במשמר בתי המשפט עלה כי המאבטחים פעלו כהלכה ועל פי הכללים הנהוגים.

 הדיון הופסק לדקות ארוכות

לפני כחמישה חודשים אירע מקרה דומה של אלימות בתוך אולם בית משפט. שש שנים אחרי שרצח ביריות אקדח את עמית מנטין, הגיע הרוצח שאדי ג'ואדרה לבית המשפט ואמר שוב שהוא לא מצטער שרצח את מנטין, טכנאי בזק, בדם קר.

במהלך העדות התפרצו אחיו של מנטין לעבר המחבל. כוח רב של מאבטחים גונן על הרוצח, הדיון הופסק לדקות ארוכות ונמשך רק אחרי שנרגעו הרוחות. בדיון משפחת מנטין ביקשה מבית המשפט שישמע בעדות מוקדמת את המחבל, שכן לדבריהם ייתכן והרוצח הזה ישוחרר במסגרת עסקת שליט.