הותר לפרסום: קצין חשוד במעשי פדופיליה

עוד פרשה מביכה בצה"ל: קצין מצטיין בדרגת סגן המשרת ביחידה מובחרת ומסווגת נחשד ב-17 מקרים של מעשים מגונים בילדים במהלך שמונה השנים. בין הקורבנות: ילדים ותינוקות מגיל שנתיים, בנות דודו, חברים של אחיו וילדים עליהם שמר

פרשה חדשה שמביכה את צה"ל נחשפת היום: קצין מצטיין בדרגת סגן המשרת ביחידה מובחרת ומסווגת של חיל המודיעין נחשד ב-17 מקרים של מעשים מגונים בילדים במהלך שמונה השנים האחרונות.

חוזהו של הקצין הותר באופן מיידי בשל חומרת המקרים והוא הודח משירות בצה"ל. למרות שביחידה קיימים מבדקים רבים לפני קבלה אליה, כולל מבדקים פסיכולוגיים - הקצין הצליח לעבור את כל הבחינות וגוייס ליחידה.

במהלך חודש נובמבר השנה התקבל מידע משלטונות צה"ל על חשד לביצוע מעשים מגונים ע"י קצין צה"ל, אקדמאי, רווק ללא עבר פלילי. בהמשך התברר כי הקצין התוודה בפני מפקדיו על ביצוע המעשים.

ב-19 בנובמבר השנה עצרו חוקרי הימ"ר את החשוד, הוא נחקר ומעצרו הוארך. בחקירתו החשוד הודה בביצוע עשרות מעשים מגונים, בקורבנות רבים ולאורך תקופה ממושכת, אך בהמשך חזר בו מהודאתו. החשוד החל בביצוע המעשים בשנת 1998, בהיותו בכיתה ח' - ועד היותו בן 20, בסך הכל שמונה שנים. מרבית העבירות בוצעו בהיות החשוד קטין, במהלך לימודיו בתיכון.

הקורבנות: ילדים ותינוקות מגיל שנתיים

קורבנותיו של החשוד הם בנים ובנות, 17 במספר, ובמרביתם הוא ביצע את המעשים מספר פעמים. בזמן ביצוע המעשים כולם היו קטינים מגיל שנתיים. את המעשים ביצע הקצין בילדי השכנים במהלך שמרטפות. בין קורבנותיו היו גם חברים של אחיו הקטנים בזמן שהתארחו אצלו בבית, בנות דודותיו בבית דודתו ובמהלך חופשה באילת. מרבית מעשי הסדום בוצעו בשעות הלילה, בזמן שהילדים ישנו.

סניגורו של החשוד, עורך הדין קובי סודרי, אמר לחדשות 2 כי החשוד בדה את המעשים החמורים משום שרצה להשתחרר מצה"ל, והוסיף כי "אני מאמין שבסופו של דבר נצליח להוכיח שאין בסיס לחשדות נגד הקצין".  

מדובר צה"ל נמסר: "בהמשך לבדיקה יזומה שנערכה בצה"ל, נודע לרשויות הצבא כי קיים חשד לפיו קצין בדרגת סגן היה מעורב בביצוע עבירות פליליות בטרם גיוסו לצה"ל. בשל החשש לפגיעה עתידית בשלום הציבור, הועבר מלוא המידע מיידית למשטרת ישראל, שעצרה את הקצין. במקביל הודח הקצין מיידית מתפקידו והוא שוחרר לאלתר משירות צבאי".

הוחמרו ההאשמות נגד סרן א'

הפרשה הזו מצטרפת לפרשת סרן א' - הקצין החשוד באונס צעירה סמוך לנמל תל אביב. במהלך הבוקר, בשעת הארכת מעצרו של הקצין השייך ליחידת אבטחת האישים של הרמטכ"ל, ביקשה המשטרה להחמיר את ההאשמות, וכעת הוא חשוד באונס, בביצוע מעשה סדום ובתקיפה. בנוסף, החליפה המשטרה את היחידה החוקרת וכעת התיק הועבר למחלק התשאול במרחב ירקון.

הבוקר התייחס דובר צה"ל, אבי בניהו לראשונה לפרשה ואמר בשיחה עם גלי צה"ל: "בצבא גדול גם דברים כאלה קורים. המאבטח עבר את מנגנון הבדיקות של השב"כ, התקבל גם אצלנו, אנחנו לא זורקים את זה על אף אחד".

בניהו הוסיף ואמר כי אם הקצין, השייך ליחידת אבטחת האישים של הרמטכ"ל, יורשע - "יכול להיות שנצטרך לשנות משהו בהליך הקבלה".