דובר צה"ל: "בצבא גדול גם דברים כאלה קורים"

תא"ל אבי בניהו מגיב על פרשת הקצין החשוד באונס: "המאבטח עבר את מנגנון הבדיקות של השב"כ, התקבל גם אצלנו, אנחנו לא זורקים את זה על אף אחד". בניהו הוסיף ואמר כי אם הקצין, השייך ליחידת אבטחת האישים של הרמטכ"ל, יורשע – ייתכן שצה"ל יצטרך לחשוב על שינוי הליכי הקבלה

דובר צה"ל אבי בניהו התבטא הבוקר לראשונה בפרשת המאבטח החשוד בנסיון אונס. "בצבא גדול גם דברים כאלה קורים", אמר בניהו בשיחה עם "גלי צה"ל. "המאבטח עבר את מנגנון הבדיקות של השב"כ, התקבל גם אצלנו, אנחנו לא זורקים את זה על אף אחד".

בניהו הוסיף ואמר כי אם הקצין, השייך ליחידת אבטחת האישים של הרמטכ"ל, יורשע - "יכול להיות שנצטרך לשנות משהו בהליך הקבלה".

"עשית לי את זה, תודה - ונגמור את זה"

היום הובא המאבטח החשוד להארכת מעצר. אתמול נערך מסדר זיהוי בתמונות, אולם מה שאמור היה לחזק את הטענות נגד המאבטח הסתיים בחוסר זיהוי מצד המתלוננת. לאחר מסדר הזיהוי בתמונות שבו המתלוננת לא הצליחה לזהות את החשוד, הפגישו החוקרים בין השניים לעימות פנים אל פנים, במהלכו היא הטיחה בחשוד דברים קשים.

המתלוננת זיהתה את החשוד באונס כמי שתקף אותה בליל שבת בנמל ת"א, ואמרה לו "אתה זה שעשית לי את זה, תודה ובוא נגמור עם זה" - אבל החשוד השיב "את משקרת" - וממשיך לשמור על שתיקה.

ארוסתו של המאבטח, לעומת זאת, נאחזת בתוצאות מסדר הזיהוי ואמרה אתמול בראיון בלעדי לחדשות 2: "אני בטוחה שהוא לא עשה זאת. "קשה לי להתמודד עם המצב ועם ההאשמות החמורות כלפי האהוב שלי", היא אומרת. "אני מכירה ומעריכה ואפילו מעריצה אותו וההאשמות לא מתקשרות למי שהוא. מבחינתי זה לא יכול להיות".