חשד: כלא והתעלל בזוג לוקים בנפשם

המשטרה תבקש להאריך את מעצרו עד תום ההליכים של גבר בן 27, החשוד שבמשך חצי שנה כלא בני זוג מחיפה הלוקים בנפשם, והשתלט על חייהם. על פי החשד נהג הגבר להכות את בני הזוג, לגנוב את כספם ואף להרעיב אותם

כלא והתעלל בבני הזוג. אילוסטרציה (אילוסטרציה)

משטרת חיפה חשפה הבוקר מקרה חמור של תקיפה וסחיטה והחזקה בתנאי עבדות של זוג לוקים בנפשם תושבי העיר. על פי החשד, גבר בן 27 השתלט במהלך חצי השנה האחרונה על דירתם של בני הזוג ומירר את חייהם. הצעיר חשוד כי בין היתר הרעיב את בני הזוג, הכה אותם וגנב את כספם.

מהמשטרה נמסר כי החשוד, אלון בר-ששת, נעצר לפני כשבוע וחצי ומעצרו הוארך בשלושה ימים. מחר הוא יובא לדיון בבית המשפט המחוזי בחיפה, שם יוגש נגדו כתב אישום, בין היתר, בסעיף של החזקה בתנאי עבדות. בנוסף תבקש המשטרה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו.

בר-ששת נחשד כי לפני חצי שנה השתלט על דירתם של בני זוג המתגוררים בחיפה וסובלים ממחלות נפשיות. הגבר בן ה-36 וחברתו בת ה-27, נפלו קורבן, על פי החשד, למעשה התעללות ותקיפה של הצעיר.

לטענת המשטרה נהג החשוד לסחוט מהם את דמי הביטוח שלהם היו זכאים, לכלוא אותם בדירה, להכות אותם ולהרעיב אותם. המניע למעשיו של החשוד טרם הובהר והמשטרה חוקרת את הנסיבות שהובילו למקרה.

אמר שערבים רודפים אחריו

התעללות קשה. ארכיון (אילוסטרציה)
מפקדת משטרת חיפה נצ"מ אהובה תומר סיפרה לחדשות 2 באינטרנט, על האירועים שהובילו למקרה ההתעללות הקשה. "הבחור זיהה בשכונתו בחיפה את שני הצעירים שסבלו מבעיות נפשיות וחיו בשקט והחליט לנצל את מצבם. הוא סיפר להם שהוא נרדף על ידי ערבים ושהוא צריך את עזרתם".

בני הזוג ריחמו על החשוד, וכדי לעזור לו הכניסו אותו לביתם שם החלה מסכת העינויים. "תחילה, הוא נישל אותם מחדר השינה שלהם", מספרת תומר. "הוא ממש הפך אותם לעבדים והרעיב אותם. זהו טרור לשמו".

לדברי תומר, "באחד המקרים נעל החשוד את הבחורה במרפסת ואסר על חברה להתקרב. במידה וראה כי הם מתקשרים אפילו במבטים, הוא ישר הכה אותם". במקרה נוסף דקר החשוד את הגבר בסכין, וכאשר ביקש ללכת ולקבל סיוע רפואי, הדביק החשוד על החתך נייר פלסטיק.

מנסים להתאושש

מסכת ההתעללויות באה לסיום רק כאשר הצליח הגבר הלוקה בנפשו להימלט מהדירה שהפכה לכלא עבורו וליידע את הוריו על הנעשה. במהירות לקחו אותו לתחנת המשטרה הקרובה, מה שלבסוף הביא למעצרו של החשוד.

כעת בני הזוג חזרו לחיות בביתם והם מנסים להתאושש ולשקם את חייהם. משפחותיהם של בני הזוג עוזרים להם בניסיון לחזור לשגרת החיים שהכירו טרם האירוע הקשה.