חשד להזנחה: בן 3 וחצי עם מוגבלות נשכח בשירותי הגן

חוקרי משטרת בית שמש עיכבו לחקירה גננת וסייעת בחשד להזנחה, לאחר שעל פי החשד הן שכחו ילד בן 3 וחצי בעל מוגבלויות בתוך השירותים בגן. לאחר שהילד לא הגיע לביתו בהסעה כמדי יום, נבהלו בני משפחתו, נסעו לגן ושם הבחינו בילד שנותר לבדו בגן הנעול. לאחר ששברו את דלת הגן, חילצו את הילד מבוהל ובוכה - אך בריא ושלם

הילד נותר לבדו במשך כשעה. צילום ארכיון (חדשות 2)

אין דבר מפחיד יותר עבור ילד מאשר חרדת נטישה, במיוחד כאשר הילד הוא בעל מוגבלויות. משטרת בית שמש חוקרת חשד להזנחה חמורה של ילד בן 3 שנים וחצי, שנשכח בצהריים בגן לילדים מוגבלים בעיר.

מדי יום נוהגות הגננת והסייעת בגן להוביל את הילדים לרכב ההסעה שמפזר את הילדים בנקודה אחת שבה ממתינים בני משפחתם. אחיו בן ה-12 של הפעוט חיכה בצהריים להסעה שתשיב את אחיו מהגן. לאחר שכל ילדי הגן ירדו מההסעה, הבחין אחיו של הילד בחסרונו של הפעוט ומיהר להודיע למשפחתו.

בני משפחתו החליטו לא לבזבז זמן מיותר ונסעו מיד לגן, שם הבחינו בפעוט המבוהל שנשכח בתוך השירותים. למרבה המזל, לא חלפה יותר משעה עד שהדוד ואחיינו פרצו את דלת הגן והצילו את הילד - כשהוא מבוהל לחלוטין, אך בריא ושלם. במקביל לחילוץ של בני המשפחה, הגיעו כוחות ההצלה והביטחון למקום.

הגננות הודו שנהגו ברשלנות

הצוותים חילצו את הפעוט המבועת כשהוא בריא ושלם והשיבו אותו לידי בני משפחתו מבלי שנזקק לטיפול רפואי. למרות שמצבו הרפואי היה טוב, כוחות ההצלה סיפרו שהילד היה מבועת ומפוחד ועברו דקות ארוכות עד שנרגע מהסיטואציה.

בעקבות המקרה פתחה משטרת בית שמש בחקירה לבדיקת הנסיבות שהובילו להזנחת הילד. "הגננות זומנו לחקירה, וציינו כי הן אינן מבינות כיצד קרה המקרה", ציינו במשטרה והוסיפו כי "הגננת והסייעת הודו במהלך חקירתן כי נהגו ברשלנות".

"אנחנו רואים בחומרה רבה את המקרה. בנס לא נגרם אסון", מסר לחדשות 2 באינטרנט ריצ'רד פרס, הממונה על אגף החינוך מטעם עיריית בית שמש. "כמובן שאנו שמחים שלא נגרם לילד שום נזק. מרגע היוודע האירוע אני מלווה את אמו של הפעוט יחד עם נציגי השירות הפסיכולוגי".

עוד מספר פרס כי מתוכננים מספר צעדים להתמודדות עם אירועים כאלה בעתיד. "מיניתי וועדת בדיקה מקצועית בראשות מרים פורת שהיא מנהלת בית ספר ותיקה בישוב, הפסיכולוגית רוני קדמיאל, נציג יו"ר ההורים איציק ממן ונציג מחוז ממשרד החינוך, כדי להסיק מסקנות שמקרים כאלה לא יישנו", אמר פרס. "אנו שוקלים לעצור מחר בבוקר את לוח הזמנים במערכת החינוך על מנת להסביר על חשיבות האחריות לצוותים ולילדים עצמם". 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא:

בן 4 וחצי נשכח ע"י ההסעה ברחוב

בן 5 נשכח ברכב ההסעות בבני ברק

התמונות: אם מצאה את בתה במכונית

פעוט נשכח במכונית - האם צעקה על מד"א