13 שנות מאסר לרב שאנס וביצע מעשי סדום ב-3 אחים

במשך שנתיים ביצע רב מפתח תקווה מעשים מגונים ומעשי סדום בשלושה אחים קטינים שהגיעו ללמוד אצלו תורה. למרות שהוא לוקה בהפרעות פסיכיאטריות קשות, היום גזר עליו בית המשפט המחוזי 13 שנות מאסר. "הוא יודע להבדיל בין טוב לרע", כך לדברי בית המשפט, שפסק גם על פיצויים בסך 10,000 שקלים לכל אחד מהקורבנות

מעשי סדום ומעשים מגונים ב-3 אחים (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי גזר היום 13 שנות מאסר על רב מישיבה בפתח תקווה, שביצע מעשים מגונים ומעשי סדום בקטינים שהגיעו ללמוד אצלו תורה. הרב שגר ועבד בישיבה, הורשע על פי הודאתו בשני מעשי סדום ומעשה מגונה שביצע בשלושה ילדים - בן 14, בן 11 ובן 10 - המתגוררים גם הם בפתח תקווה.

המעשים בוצעו בתקופה שבין שנת 2008 ועד תחילת שנת 2009, כשהאחים הגיעו, בשעות אחר הצהריים, לחדרו של הרב בישיבה, שם היה מלמד אותם תורה, מעביר להם חוגים ונותן להם פרסים.

על פי כתב האישום, במהלך ביקורם של הילדים בחדרו של הרב, היה מבצע בהם מעשים מגונים ומעשי סדום במספר רב של הזדמנויות. בתום זמן השיעור שנקבע היו משלמים לרב וחוזרים הביתה.

באחת ההזדמנויות, נסע הרב עם אחד האחים לכותל המערבי בירושלים, ולאחר שהתפללו, בזמן שהמתינו לתפילת שחרית, ישנו ברכבו של הנאשם, שם ביצע בו הרב מעשה מגונה. לאחר מכן, שחזרו לישיבה, הרב הזמין את הקטין לישון בחדרו, שם ביצע בו מעשה סדום.

"הוא ניצל את תמימותם והאמון שנתנו בו"

על פי חוות דעת פסיכיאטרית, הנאשם "לוקה בדחף שנובע מהפרעה פדופילית ויודע שמעשיו המיניים אסורים וגוררים עונש, ואף יודע לשלוט בדחף כשהנסיבות לא מאפשרות זאת". האיש הוא חולה סכיזופרניה החל מגיל 16 והיה מאושפז 28 פעמים. הוא יודע להבדיל בין טוב לרע ומסוגל לשלוט במשיכתו ובתוקפנותו כאשר נדרש לכך.

עוד צויין בבית המשפט כי לרב הנאשם אין כל מסגרת תומכת והוא חווה תנאי משפחה קשים. קשיי ההתנהגות שגילה הנאשם בצעירותו לא טופלו, הוא נשר ממסגרות לימוד בגיל 6 ומגיל 11 שולב במשפחות אומנות.

למרות כל ההסתייגויות, בכתב האישום צויין כי מדובר "במעשים חמורים שנעשו בשלושה אחים קטינים, חסרי ישע, שהנאשם ניצל את תמימותם והאמון שנתנו בו,שבשל האהבה שלהם אותו ופחדם ממנו לא סיפרו על מעשיו במשך זמן רב". הנאשם ביצע מעשי סדום באחד הילדים שגרמו לו כאב, וגרם לו לעשות בו מעשים משפילים. כמו כן ביצע מעשים מיניים באחד האחים בנוכחות האחרים והפך אותם עדים למעשיו.

בית המשפט המחוזי הטיל היום על האיש 13 שנות מאסר בפועל וכן לפצות כל מתלונן בסכום של 10,000 שקלים.