חשד: קציני משטרה זייפו חקירות

האם שני קציני משטרה בכירים "שיפצו" מסמכים לקראת ביקורת? המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירת החשדות החמורים נגד שני הקצינים ממשטרת טייבה, לפיהם השניים זייפו מסמכים והכניסו פרטים בדיוניים לחקירות שביצעו, זאת במטרה לזכות בציון טוב בביקורת פנימית במשטרה. קצין בכיר מודה: "מדובר בפרשה חמורה במיוחד"

חשד: שחיתות במשטרה. צילום אילוסטרציה (חדשות 2)

במחלקה לחקירות שוטרים בודקים חשד לשחיתות חמורה במשטרת מרחב השרון.

על פי החשד, זייפו שני קצינים בכירים במשטרת טייבה מסמכים בתיקי חקירות במטרה לזכות בציון טוב בביקורת פנימית בתחנה. הפרשה פורסמה לראשונה הבוקר בגלי צה"ל.

במהלך בדיקה שגרתית של אנשי אגף החקירות והמודיעין במשטרה בימים האחרונים , הבחינה אחת החוקרות באי סדרים במסמכים שהגישו שני הקצינים, שזכו בעבר להערכה רבה. החוקרה מיהרה לדווח על החשדות החמורים לממונים עליה, ובבדיקה שנערכה נחשף כי השניים ערכו "שיפוצים" בעשרות תיקים לקראת הביקורת.

"המציאו" שיחה עם אישה שהתלוננה על בעלה

מפרטים ראשונים של החקירה עולה חשד כי הקצינים הכניסו פרטים שהמציאו לתיקי חקירות שלא נחקרו על פי הנהלים, או שנזקקו להשלמות חקירה שלא בוצעו. באחד המקרים אף ציינו השוטרים כי קיימו שיחה עם אישה שהתלוננה נגד בעלה, למרות שבפועל לא היו דברים מעולם והשיחה לא התרחשה כלל.

"מדובר בפרשה חמורה במיוחד", הדגיש קצין בכיר במשטרה. במשרד המשפטים אישרו כי במח"ש מנהלים חקירה נגד שני הקצינים בחשד לביצוע עבירות של זיוף והפרת אמונים. "המחלקה לחקירת שוטרים קיבלה לידיה את כל החומר הנדרש ופתחה בחקירה", אמרו אתמול במשטרת מרחב השרון.

לעיני המצלמה: שוטר נתפס גונב מבית חשוד