כך נתפס הנער שכמעט הפיל מסוק

מעשה קונדס של נער בן 15 כמעט הסתיים אמש באסון: טייס המסוק המשטרתי שעסק בפעילות משטרתית הסתנוור במהלך הטיסה מנער שכיוון לעברו אקדח לייזר. כעבור זמן קצר הנער נלכד הודות לשוטר רכוב על אופנוע שאיתר את הנער ועצר אותו

במשטרה מודים היום על מזלו הטוב של טייס המסוק המשטרתי שניצל אתמול מהתרסקות, לאחר שהסתנוור מקרן לייזר ירוקה. תחילה חששו שמדובר בתקרית ביטחונית, אך החשש התבדה מהר מאוד לאחר שהתגלה שהחשוד במעשה הוא נער בן 15 שהשתעשע עם אקדח הלייזר.

תיעוד השיחה בין הטייס לבין השוטר הרכוב שתפס את הנער בסופו של דבר חושפות את רגעי הדרמה שהתרחשו אמש לא רחוק מתל אביב. בתום מרדף, הנער נעצר והועבר לידי חוקרי הנוער במשטרת איילון.

האירוע התרחש אמש בשעה שהשוטר היה עם המסוק פעילות מבצעית באזור תל אביב. כשהגיע טייס המסוק לשמי בת ים, חש לפתע הטייס כי סמן הלייזר "מתביית" על המסוק ומסנוור אותו באופן שמונע ממנו להמשיך בטיסה.

הנער טען: "לא חשבתי שזה מסוכן"

טייס המסוק הכווין את שוטרי מרחב איילון לעבר המקום המשוער ממנו הגיע סימון הלייזר. כוחות המשטרה שהגיעו למקום הופתעו לגלות נער בן 15 בגן שעשועים בלב בת ים, כשהוא עומד על אחד המתקנים ומכוון את הלייזר לעבר המסוק.

בחקירתו טען הנער כי "לא ידע שהמעשה הזה מסוכן", ומהמשטרה נמסר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "ככל הנראה מדובר במעשה שובבות, הנער יטופל על ידי גורמי האכיפה". מה שבטוח הוא שמה שנתפס בעיניו של הנער כמעשה שובבות עלול היה להסתיים באסון.