מול המצלמה: השוטר נתפס גונב מבית החשוד

כיצד הפכו שוטרים שפשטו על בית בתל אביב בעקבות חשד להחזקת סם - לנחקרים במחלקה לחקירות שוטרים? מצלמות האבטחה בבית תיעדו את אחד מהם מכניס חפץ כלשהו לכיסו. על פי החשד, מדובר בשרשרת זהב שנגנבה מהבית. צפו בתיעוד

האם שוטר בתפקיד ניצל את סמכותו כדי לעבור על החוק? צילומים ממצלמות אבטחה שמתפרסמים כאן לראשונה מעלים את החשד כי אחד מהאנשים הממונים על אכיפת החוק - חצה את הקווים.

התמונות שצולמו בביתו של רפי בן גיאת, חשוד בהחזקת סם, מתעדות חיפוש משטרתי שבמהלכו אחד השוטרים לכאורה גונב. בקטע הווידאו ניתן לראות אותו מביט לצדדים בודק היטב שאיש לא מביט, מתכופף, לוקח משהו ומכניס אותו לכיס. לטענת בן-גיאת, מדובר בשרשרת זהב השייכת לו.

עוד עולה מהצילומים כי לכאורה נכנסו השוטרים לביתו ולחצרו של החשוד, כאשר לא היה שם איש. זאת בניגוד לצו החיפוש שהיה בידיהם, לפי נדרשה נוכחותם של שני עדים. ברגע של בדיחות דעת הם אפילו מצאו זמן לבלות ותועדו משחקים באקדחים וחרבות.

"המשטרה שהיא היא אמונה על שמירת החוק נכנסת לביתו של אדם, ואולי על פי החשד נראה לכאורה שאחד השוטרים נוטל משהו מהבית ברור שזה עניין מאוד חמור", משוכנע סנגורו של בן-גיאת, עו"ד אריק קדוש.

בחיפוש בביתו של בן גיאת לא נמצא דבר. יחד עם זאת, התמונות של השוטר שמחביא חפץ כלשהו בכיסו, עוד ישמשו ככל הנראה את חוקרי מח"ש, שיבדקו האם אכן שוטר ניצל את החיפוש הזה כדי להעלים חפץ יקר ערך לכיסו.

מהמשטרה נמסר כי היות והוגשה תלונה למח"ש, הם מנועים מלהגיב בעניין.