מיוחד: כך פועלת משחטת רכב בלב ישראל

כבר אין צורך לאתר את הרכב הגנוב בשטחים: הגניבה, הפירוק וההרכבה - הכל נעשה כאן בארץ. בתמונות שנחשפות כאן לראשונה מתועדת פעילותה של משחטת רכב בלב הארץ, ומפעיליה לא בדיוק אוהבים את זה. צפו בתיעוד

צילומים שנחשפים כאן לראשונה ממחישים אולי יותר מכל כיצד מתנהל עסק גניבות הרכב בתקופה האחרונה. אין צורך לאתר את הרכב הגנוב בשטחים, משום שפירוקו ומכירת חלקי החילוף שלו נעשים כאן, בתוך הקו הירוק.

במעקב מיוחד שנערך לאורך תקופה ארוכה, אותרה משחטת רכב ממש בתוך שטחי ישראל - ביישוב טירה, בה מתבצע כל התהליך: הגעת הרכב הגנוב, פירוקו לחלקים - ומכירתם ברווח עצום.

עם זאת, בחברות הביטוח מרוצים מהנתונים המתפרסמים היום,בעניין גניבות הרכב. "לאור הימצאותם של מחסומי צה"ל במעבר לשטחים, אנו עדים לירידה חדה בהברחות כלי הרכב לגדה", אומר מנהל אזור השרון והשומרון ב"איתורן", מיכאל אברג'יל. "המגמה היא היום להשאיר אותם בתחומי ישראל ולפרק אותם".

גם נתוני המשטרה מראים ירידה בנתוני הגניבה. כך למשל, מתחילת שנת 2009 נגנבו בישראל 20,619 כלי רכב - 3,000 פחות מאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה. משנת 2006 חלה ירידה של 33% בגניבת כלי הרכב בארץ.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2