כך ארגוני הפשע מלבינים כספים

במחשבים שנמצאים שם נמצא כל המידע הפיננסי הדרוש לרשות, כל המידע שהדואר, הבנקים וחלפני הכספים מחויבים להעביר. כך למשל, הבנק דיווח על לקוח אחד שהפקיד שלוש פעמים סכום של חצי מיליון שקל, כזוכה בטוטו. צפו בשיטות היצירתיות של ארגוני הפשע להכניס את הכסף השחור למערכת הבנקאית

כמעט כל חקירות ארגוני הפשע בישראל עברו דרך הרשות לאיסור הלבנת הון, ובכל זאת אין שם אף חדר חקירות. במחשבים שנמצאים שם נמצא כל המידע הפיננסי הדרוש לרשות, כל המידע שהדואר, הבנקים וחלפני הכספים מחויבים להעביר.

כך למשל, הבנק דיווח על לקוח אחד שהפקיד שלוש פעמים סכום של חצי מיליון שקל, כזוכה בטוטו. האדם הזה אינו אשף בחיזוי תוצאות משחקי הכדורגל, אלא חייל בארגון פשיעה גדול במרכז הארץ. בדרך שעדיין אינה ברורה, הוא הצליח להגיע לאנשים שזכו בטוטו וקנה מהם את הזכייה בצירוף עמלה מיוחדת, המוגדרת "פרמיית הלבנה".

כך זה עובד: ה"קונה" קונה את זכייה של 100 אלף שקלים ב-110 אלף, וכך הוא יכול להלבין כסף ולהכניסו לבנק כזכייה חוקית. הזוכה האמיתי לעומת זאת, זוכה פעם אחת בחיים בסכום הזה, ולכן הבנק לא חושד שמשהו אינו כשורה. זה לא חדש שארגוני הפשע מגלגלים מאות מיליוני שקלים בשנה מסחר בסמים, זנות והימורים. כדי שעסקיהם יהיו לגיטימיים כביכול, הם חייבים להחדיר את הכסף השחור שהרוויחו למערכת הבנקאית.

עד לא מזמן: ישראל - גן עדן למלבינים

כדי שאף אחד בבנק לא ישאל שאלות, הם משתמשים בדרכים יצירתיות כדי לגלגל את הכסף. כמו למשל אנשי קש מחו"ל שקונים דירות בישראל ומשלמים גם משכנתה, אלא שלא הם משלמים את החזרה. גם חברות הביטוח הם אפיק להלבנה, במקרה זה אנשי קש עושים את הפוליסות, אך מי שמקבל את הכסף הוא אדם אחד - חייל בארגון פשע.

ישראל הייתה עד לא מזמן גן עדן למלביני הון, אך הקמת הרשות חילצה את ישראל מהרשימה השחורה של המדינות המלבינות, כעת עיקר המאבק מתמקד בארגוני הפשע המקומיים שסוחטים דמי חסות ככל העולה על רוחם - מכת מדינה.