הותר לפרסום: החשוד בדקירת הקשיש בראשל"צ - נרקומן ב"קריז"

המשטרה התירה לפרסום כי נרקומן המוכר לרשויות, הוא זה שארב ליד דלתו של הקשיש בן ה-87 מראשל"צ ודקר אותו בצווארו. החשוד הסגיר את עצמו למשטרה באותו ערב, וטען שבזמן האירוע היה ב"קריז"

הותר לפרסום: ייבגני בזליאניס, תושב ראשון לציון בשנות ה-30 לחייו, נעצר בחשד לדקירתו של הקשיש בוריס ליפשיץ מחוץ לדירתו בראשון לציון. החשוד נעצר לאחר שהסגיר את עצמו לידי המשטרה בערב הדקירה, אולם רק כעת הותרה הידיעה לפרסום.

בשעות הערב של יום הדקירה, הגיע בהחשוד לתחנת המשטרה בראשון לציון וסיפר לשוטרים שהוא מצוי ב"קריז", וחושש כי יבצע עבירות נוספות אם לא ייעצר. בזליאניס, נרקומן המוכר לרשויות, ישב בעברו שנתיים בכלא על תקיפה באמצעות סכין.

מעדותו של עולה כי הגיע לדירתו של ליפשיץ בשעה עשר וחצי בבוקר, צלצל בפעמון הדירה ואמר לליפשיץ שממתין לו דואר רשום. כאשר ליפשיץ ירד לכניסת הבניין, עלה במקביל החשוד לדירה שבקומה 6 וציפה לגלות את הדלת פתוחה. כאשר גילה שהקשיש סגר אחריו את הדלת, המתין לשובו. כשליפשיץ שב לדירתו, זינק עליו בזליאניס ודקר אותו בצווארו באמצעות אולר.

מצבו של הקשיש השתפר

טרם ברור מדוע זינק החשוד על הקשיש, אך בשלב זה ידוע כי התפתח מאבק בין השניים בו ליפשיץ נדחף לדירה ושם בוצעה הדקירה. עורכת דינו של בזליאניס מטעם הסנגוריה הציבורית, טלי גוטליב, אמרה בדיון להארכת מעצרו שמרשה פעל מתוך קריז וכי אין צורך להאריך את מעצרו מעבר לזמן הנחוץ, זאת מאחר והסגיר את עצמו ומודה במיוחס לו. בדיון שנערך בבית משפט השלום בראשון לציון הוארך מעצרו של החשוד עד מחר.

מקורב למשפחה מסר לחדשות 2 באינטרנט כי הוא מקווה שיצטברו מספיק ראיות לכדי הגשת כתב אישום. מבית החולים אסף הרופא נמסר כי מצבו של הקשיש השתפר והוא מאושפז במחלקת כירורגיית כלי דם במצב בינוני. בבית החולים סיפרו כי ליפשיץ אמנם יצא מסכנת חיים, אך עקב גילו המבוגר עוקבים בדריכות אחרי מצבו, "כדי שלא יהיו הפתעות".