הנער שהוכה ע"י חבריו מדבר: "תפסו אותי מהגרון ונתנו לי ברכיות לבטן"

תלמידים בשני בתי ספר שונים במרכז הארץ הזדקקו לאחרונה לטיפול רפואי בעקבות משחקים מסוכנים בהפסקות. במקרה אחד הם חנקו אחד השני עד לאובדן הכרה, ובמקרה השני הכו את חברם. ואם זה לא מספיק, הם צילמו את הכל והעלו את הסרטונים לאינטרנט. עכשיו הילד שהוכה ואביו מספרים על הטראומה

האלימות בקרב בני הנוער הולכת ומחמירה, ובעיקר גולשת לאינטרנט. מ' בן ה-16 הותקף בחצר בית הספר שבו הוא לומד במרכז הארץ - סתם, רק כי חבורת נערים רצתה לתעד את מעשיה ולהעלות אותם לאתר יו-טיוב.

"כמה חבר'ה באו ותפסו אותי מהגרון ונתנו לי ברכיות לבטן", סיפר הנער שהותקף על ידי בני הנוער המתעדים בשיחה עם חדשות 2. "הם נתנו לי בעיטות בגב, בבטן ובפנים, בלי שום סיבה. לא יודע למה".

"יש לי מזל שהילד שלי יצא נקי", אומר אביו של הנער לחדשות 2. "יש כאלה שמגיעים לאשפוזי יום ושבירות רגליים".

"אלימות לשם אלימות מתוך שעמום"

"אותם תוקפים מספרים שמדובר באלימות לשם אלימות מתוך שעמום, מתוך חיפוש ריגושים", מספר פקד אבי ראש ממשטרת תל אביב. "שיעמם להם, הם רצו להיראות 'קולים' בעיני החברים שלהם".

חוקרי המשטרה היו בטוחים בתחילה כי למ' יש סכסוך קודם עם הנערים שתקפו אותו. אבל בחקירה סיפר אחד הנערים החשודים כי הם אפילו לא מכירים את מ', שבעקבות התקיפה נזקק לטיפול רפואי.

אביו של הילד: "קיבלתי את הילד בחזרה"

ולא מדובר בתופעה מקומית. בעיר אחרת במרכז חנקו בני 12 האחד את השני עד אובדן הכרה כחלק ממשחק. גם שם הסבירו הילדים כי רצו לתעד את מעשיהם ולהעלות ליוטיוב את הסרטון רק בגלל השיעמום.

"הפעם הזאת זה היה ממש רציני. דקה לפני שאני יכלתי למות, ככה הרופאים אמרו", מספר ליעד כהן, הילד שנחנק. גלעד, אביו של ליעד, סיפר: " קיבלתי את הילד בחזרה, כי הוא היה לפני מוות, אבל אני מקווה שילדים אחרים לא יאלצו לחוות את מה שהבן שלי חווה".

חוקרי המשטרה חסרי אונים: מעשי האלימות מתועדים באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות, וצוברים פופולריות בקרב בני הנוער, שרק חושבים כל פעם איך לצלם את הסרטון המעניין הבא.