תופעה: תלמידים מכים ומפיצים ברשת

האלימות בקרב בני הנוער בישראל הולכת ומחמירה, והצד המדאיג בתופעה היא הפיכתה לאלימות מאורגנת. המשטרה עצרה היום נער בן 16 שנהג לתעד עם חבריו קטטות מאורגנות שיזמו עם נערים אחרים בבית ספר בתל אביב. התוצאה: נער מבית הספר ספג חבלות חמורות ואושפז בבית החולים. את הסרטונים המפלילים הנערים העלו לרשת

אלימות מתועדת של בני נוער: משטרת תל אביב חשפה היום קבוצה של נערים מתיכון בתל אביב שנהגה לתקוף ולהכות נערים אחרים בשיטתיות, כשכל מטרתם הייתה לתעד את אותן תקיפות ולהעלות אותן לאתרי שיתוף הקבצים באינטרנט.

אחד הסרטונים המתעד את תקיפותיהם של הנערים הגיע לידי המשטרה. בסרטון שלפניכן נראים הנערים כשהם מכים את הנער בפניו. קטעי האלימות הקשים אמנם לא נחשפים בתמונות הללו, אבל בסופה של אותה תקרית - פונה הנער שהוכה לבית החולים ואושפז עם חבלות בפניו ובגופו.

בשיחה עם חוקרי המשטרה, סיפר הנער הפצוע על ההשפלה שחווה והסביר שהוא חושש לחזור לבית הספר מפחד שנערים אחרים ילעגו לו ואך יתקפו אותו שוב. החוקרים נדהמו לגלות שהנערים תקפו בכל פעם נערים אחרים, באופן מקרי לחלוטין וללא סכסוך קודם.

בעקבות הסרטונים נעצר היום נער בן 16 שהשתתף בתקיפות המאורגנות. בחקירתו סיפר החשוד כי הוא ותלמידים נוספים תכננו מראש את התקיפה, והוסיף כי התכוון לתעד את האירוע באמצעות מכשיר הסלולר שלו ולפרסם זאת באתרי שיתוף קבצים. בתום החקירה הוא שוחרר בערבות.

אחד צילם - השניים האחרים תקפו

"זה התחיל בקטטה בתוך בית ספר במהלכה נחבל אחד התלמידים כתוצאה ממכות", סיפר פקד עמית אהרונסון, קצין נוער תחנת שכונות. "התחיל לרדת לו דם מהאף והוא פונה לבית החולים". לאחר התקיפה בית הספר זימן את המשטרה למקום, אך במקביל לחקירה, התקבל מידע שמדובר בתקיפה מכוונת שתועדה כדי שיהיה ניתן להעלות אותה לאתר יוטיוב.

"הגענו למקום ועצרנו את התלמיד שצילם את האירוע", הוסיף פקד אהרונסון. "תפסנו את הסלולארי שלו, שבו נמצאו סרטונים שעשו בעבר. במהלך חקירתו סיפר הנער על העלאת הסרטים לאתר". עוד התברר בחקירה שהנער נהג לתקוף נערים יחד עם שני נערים אחרים. השלושה בחרו לעצמם תלמיד, אותו כינו "הקורבן" ופעלו על פי חלוקת תפקידים ברורה: שניים היו אחראים לתקוף אותו, והתלמיד השלישי צילם.

חשד בגדרה: חנקו תלמידים עד עילפון

מוקדם יותר היום פרסמנו כאן מקרה אחר ולא פחות חמור שנחשף בגדרה: משחק מסוכן ומטופש של תלמידי חטיבת ביניים בגדרה כמעט נגמר בטרגדיה, לאחר שתלמידי בבית ספר צומח חנקו אחד את השני במסגרת משחק אומץ, עד שאחד התלמידים, בן 12 בלבד, התעלף והחל לפרכס.

במסגרת המשחק צילמו התלמידים אחד את השני והעלו את הסרטונים ליוטיוב. כשהמורה נכנסה לכיתה וראתה את מצבו של הילד, היא לקחה את הטלפון הסלולרי באמצעותו צולמו התמונות ומחקה את הסרטון. הילד פונה לבית החולים קפלן וצפוי להשתחרר היום או מחר.

אביו של הצעיר סיפר לחדשות 2 באינטרנט שמדובר במשחקי אגו: "חונקים ילד והוא צריך להגיד מתי הוא נכנע. אם הוא נכנע - זה פוגע לו בכבוד ובאגו והוא נחשב חלשלוש". לדברי האב, בנו לא רצה להחשב ככזה, ולכן לא רק שלא אמר להם להפסיק, הוא עודד אותם להמשיך לחנוק אותו עד שהתעלף.

"אני מבין את בית הספר שאין לו 200 עיניים ואינו יכול לפקח על כל התלמידים" אמר האב והוסיף: "עם זאת, היה מקום לעירנות שיכלה למנוע את המשחק המסוכן".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק