הדוקר אמר לקשיש: "פגעת באבא שלי - עכשיו אפגע בך"

תושבי ראשון לציון שעברו ברחוב ברנשטיין הבחינו הבוקר בקשיש בן 87, כשהוא שכוב על הארץ דקור ושותת דם. כוחות גדולים של משטרה ומד"א הגיעו למקום ופינו את הקשיש לביה"ח במצב קשה. החשד: התוקף התקשר אליו והורה לו להמתין לו בלובי של הבניין, שם דקר אותו ונמלט. שכנה שטיפלה בו: "היה לו פתח של 2.5 ס"מ בצוואר"

דקר את הקשיש והשאיר אותו פצוע לדמם: תושב ראשון לציון כבן 87 נמצא הבוקר שותת דם ברחוב ברנשטיין בעיר, לאחר שנדקר מספר רב של פעמים באזור החזה ובצוואר. עדי ראייה הבחינו בקשיש שוכב על הקרקע והזעיקו את המשטרה ואת כוחות ההצלה, אולם הדוקר נמלט מהמקום.

הרקע לדקירה עדיין נבדק, במקביל לחיפושים נרחבים אחר הדוקר הנמלט. מחקירה ראשונית של האירוע נראה שהתוקף הכיר את הקשיש, ונבדקת האפשרות שהדוקר הוא קרוב משפחתו של האיש. זאת בעקבות מידע שהגיע לחוקרים, לפיו הדוקר התקשר לביתו של הקשיש וביקש ממנו לצאת לרחוב ולהמתין לו מחוץ לבניין.

התוקף התקשר לקשיש וביקש שימתין לו מחוץ לדירה

זמן קצר לאחר שיחת הטלפון, ירד הקשיש אל לובי הכניסה לבניין, שם המתין לו הדוקר ותקף אותו כשהוא דוקר אותו מספר רב של פעמים בפלג גופו העליון. עוברי אורח שהבחינו בקשיש כשהוא מתבוסס בתוך שלולית דם, הזעיקו צוות של מגן דוד אדום ממרחב איילון, שפינה את האיש במצב קשה לבית החולים "אסף הרופא" בצריפין. הקשיש הועבר לחדר הניתוח, שם מנסים הרופאים לייצב את מצבו.

אשתו של הנדקר, בת 92, נסערת מאוד ואין אפשרות לתחקר אותה בשלב זה. "אנחנו נסמכים כרגע על עדותה של העוזרת הרומנייה שאינה דוברת עברית", ציין גורם המעורב בחקירה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לדבריה, בעקבות שיחת הטלפון הקשיש ירד לבדוק את שעון המים ושם המתין לו התוקף".

"ראיתי את הקשיש שוכב בשלולית דם, היה לו פתח של שני סנטימטרים וחצי בצוואר. מיד לחצתי על אזור הדקירה, אבל הדם זרם ללא הפסקה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שכנתו של הקשיש שעובדת כאחות במקצועה. "עבר זמן קצר עד שהגעתי אליו, אבל בינתיים הדם ניגר ממנו וכל החולצה שלו התמלאה בדם". 

"אני מכירה אותם כשכנים, ציינה השכנה על הקשיש ואשתו שמתגוררים שנים רבות בבניין ברחוב ברנשטיין. "הם אנשים נחמדים ושקטים, האישה מבוגרת מאד ונעזרת בהליכון, אני בהלם שזה יכול לקרות כאן בשכונה".

שכנה אחרת של בני הזוג סיפרה שהעוזרת הרומניה של הקשיש הגיעה אליה לדירה בבהלה וביקשה ממנה להזעיק את כוחות הצלה. לטענת העוזרת, מדובר בצעיר דובר רוסית שאמר לקשיש: "אתה פגעת באבא שלי, עכשיו אני אפגע בך". בעקבות העדויות בודקים במשטרה אם מדובר בטעות בזיהוי, מאחר ומדובר בקשיש מבוגר מאד.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק