חשד: גלגלו מאות מליונים בהימורים בלתי חוקיים בספורט

המשטרה, הפרקליטות ורשות המיסים חשפו רשת ענק להימורים בספורט באינטרנט, שגלגלה 340 מיליון שקלים בשנתיים. בפעילות לילית נעצרו 36 חשודים, חשבונות בנק הוחרמו וציוד הימורים רב הוחרם

אתר ההימורים. פשיטת ענק (חדשות 2)

הותר לפרסום: בפעילות משותפת של המשטרה, הפרקליטות ורשות המיסים, נחשפה היום תעשיית הימורים ענפה בספורט שעל פי החשד גלגלה כ-340 מליון שקלים, ואשר פעלה באמצעות אתרי הימורים באינטרנט. 36 חשודים נעצרו בחשד כי ניהלו והפעילו את האתר, לצד החרמתו של רכוש רב שהיה קשור להימורים.

יחידות משטרה ובהן היחידה הארצית לפשעים כלכליים, יחידת להב 433, הפרקליטות ורשות המיסים הן שעבדו על חקירת הפעילות. בשעות הבוקר, פשט כוח של למעלה מ-300 שוטרים מלווים בחוקרי משרד פקיד שומה בירושלים, על בתיהם של 36 החשודים. במקביל, עשרות מהמרים זומנו לחקירה. על פי החשד, "פירמידת" המעורבים בפרשה כוללת את בעלי אתר האינטרנט ושותפיו, צוות בנייה ותמיכה טכנית באתר, סוכני הימורים, מארגני קבוצות הימורים - ומאות מהמרים.

החוקרים איתרו במהלך החקירה 160 חשבונות בנק ב-57 סניפי שונים בהם הוחזקו הכספים, והוחרם רכוש רב שהוחזק בכלי רכב של החשודים - החל ממחשבים וכלה בשרתים של אתרי אינטרנט.

מאות מליונים בתוך שנתיים

ראשיתה של הפרשה במאי 2007. על פי החשד, אתר האינטרנט BETBET.US או בשמו הנוסף BET555, עודד הימורים לא חוקיים בסכומים של מאות מיליוני שקלים עוד מאותה התקופה, ובראשית 2008 התקבל מידע מודיעיני לפיו החשוד המרכזי בפרשה, תושב אור יהודה בן 38, מפעיל אתר הימורים.

בחקירה התברר כי האתר גלגל מחזור עסקאות הימורים של מאות מיליונים במהלך שנות פעילותו. "תופעת ההימורים באינטרנט מהווה אחד ממחוללי הפשיעה המרכזיים בפשיעה החמורה ובקרב ארגוני הפשיעה בישראל", אומרים היום במשרד המשפטים. "תופעה זו הוכרה זה מכבר, כתופעה הגוררת אחריה פשיעה חמורה, כסחיטה באיומים, אלימות וכן הלבנת הון עבירות מס ופגיעה בקופה הציבורית".

היום יובאו כל החשודים בפרשה להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.