נחשפה "מעבדת הייטק" לגידול סמים

השוטרים שהגיעו למבנה בלב אזור התעשייה בנשר נדהמו: מול עיניהם הם גילו את אחת ממעבדות הסמים המתוחכמות שנמצאו אי פעם בישראל. במעבדה נמצאו מערכות אוורור, השקיה ממוחשבת, דישון ואפילו מיזוג אוויר מיוחד לשתילים. מעצרם של החשודים בהפעלת המעבדה הוארך. צפו בצילומים המדהימים של המעבדה

בספרו "מדינת היהודים", ראה לנגד עיניו חוזה המדינה זאב הרצל מדינה מפותחת ומתקדמת שתהפוך למעצמת חקלאות עולמית. אבל לגמרי לא בטוח שהוא חזה את מעבדת הסמים, מהתקדמות שנמצאו בישראל, שחשפו היום שוטרי מרחב חוף.

המעבדה נחשפה בעקבות מידע מודיעיני על פעילות חשודה שמתנהלת בלב אזור התעשייה נשר. בלשי היחידה לחקירת פשעים בינלאומיים גילו לא פחות ממעבדה משוכללת ומתקדמת לשתילי מריחואנה שגודלו בשיטת "ההידרו" - שכמות החומר הפעיל בו גדולה הרבה יותר.

ב"מפעל הסמים" מצאו החוקרים מאות קילוגרמים של הסם שגודלו בתנאים יוצאי דופן: מערכות איוורור, השקיה ממוחשבת, דישון ואפילו מיזוג אוויר מיוחד לשתילים.

המעבדה חולקה למספר חדרים על פי שלבי הגידול: חדרי הנבטה, חדרים של שתילים צעירים וחדרים של שיחי מריחואנה, שהגיעו לפני תיאורי החוקרים, גם לגובה של יותר ממטר. החוקרים חושדים כי המעבדה פועלת כבר מספר חודשים, ו"משלוחים" של הסמים כבר הגיעו ככל הנראה לצרכנים שונים בארץ ואולי אפילו בעולם.

מפעילי המעבדה, שני אחים, חשודים כי שכרו את המקום למטרה זו. בעלת המבנה טענה שלא היה לה מושג מה התרחש במקום. בין היתר, הסוו החשודים את הפעילות במקום, בכך שהציבו בקדמת המבנה צעצועים מהמזרח כדי לתת את הרושם שמדובר בעסק שגרתי. מעצרם הוארך היום בבית משפט השלום ברמלה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק