גיסתו של רוצח אושרנקו נעצרה שנית

יומיים בלבד אחרי ששוחררה למעצר בית, המשטרה עצרה מחדש את מריה (מאשה) אילניק, גיסתו של דמיאן קרליק, שחשודה כי סייעה לרצח משפחת אושרנקו. הסיבה למעצר המחודש: אף אחד לא התייצב במשטרה להפקיד 5,000 שקלים ערבות. עורך דינה: "חבל שהמשטרה בחרה לנקוט בצעד הדרסטי הזה"

רק שלשום היא שוחררה למעצר בית, והיום היא כבר חוזרת אל מאחורי סורג ובריח: מריה (מאשה) אילניק, גיסתו של דמיאן קרליק החשוד ברצח משפחת אושרנקו, נעצרה לאחר שלא מצאה אף אחד שיחתום ערבות עבורה.

אילניק חשודה שסיפקה לדמיאן קרליק ולאחותה נטליה את המפתח לדירת בני משפחת אושרנקו, מפתח שאיפשר, על פי החשד, לרוצח להיכנס לתוך הבית ולארוב לבני המשפחה. במסגרת תנאי שחרורה, הייתה צריכה אילניק לדאוג כי יגיע גורם שלישי למשטרה, יפקיד 5,000 שקלים ויחתום על הערבות. לאחר שלא הגיע ערב כזה, נעצרה אילניק בדין "הפרת תנאי שחרורה".

"מדובר בעניין טכני של עיכוב בחתימה על שטר ערבות", מסר עורך דינה של אילניק, עו"ד דן באומן. "חבל שהמשטרה בחרה לנקוט בצעד הדרסטי של מעצר מחודש". באומן הוסיף, כי כבר בהמשך היום צפוי להגיע מקורב כדי לשחררה בערבות.

במקביל, ערעורה של נטליה, אשתו של דמיאן ואחותה של מריה, על המשך מעצרה נדחה הבוקר בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. נטליה תישאר בשלב זה במעצר.

"אני בוכה עם יאנה"

אתמול סיפרה לראשונה הגיסה את גרסתה שלה למצלמה. מאשה הכחישה שידעה על התוכנית לרצוח את משפחת אושרנקו והשתתפה בצערה של יאנה, בת המשפחה היחידה ששרדה. "אני בוכה עם יאנה", היא אמרה.

"כשנטשה ביקשה ממני להביא לה את המפתחות, לא חשדתי בכלום", טענה מאשה. "לא רק שלא ידעתי אם המפתחות של יאנה או לא, אפילו לא ידעתי איזה מפתחות יש לדימה ונטשה, כך שלא הבנתי עד כמה כל זה יכול היות רציני".

למרבה האירוניה, בערב הרצח חגגה אילניק יחד עם בתם של החשודים ברצח את יום הולדתה ה-17, במועדון "פרימייר" של משפחת אושרנקו. מי שרקדה ושמחה איתם אז, הייתה לא אחרת מאשר יאנה אושרנקו חברתן הטובה, הכל בזמן שבני משפחתה נטבחים למוות.

מריה טוענת בחקירתה שלא ידעה דבר. לדבריה היא רצתה להתלונן במשטרה, אבל שאר בני משפחתה התנגדו. "אמרתי שאני רוצה לספר הכל כי קשה לחיות עם הידיעה הזאת, אבל הם ביקשו ממני לא לספר".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח