גיסתו של החשוד ברצח אושרנקו: "אני בוכה עם יאנה"

יותר מ-3 שבועות לאחר הרצח המחריד של בני משפחת אושרנקו, מתראיינת לראשונה גיסתו של החשוד ברצח ומחייכת למצלמות. לדבריה, היא לא חשדה בכלום כאשר הביאה לאחותה את המפתחות לבית המשפחה: "לא הבנתי עד כמה כל זה יכול היות רציני". כעת היא מביעה צער על אסונה של יאנה אושרנקו, חברתה הטובה

יום לאחר ששוחרה מאשה אילניק, גיסתו של החשוד ברצח שזעזע מדינה שלמה, היא מספרת לראשונה את גרסתה ומחייכת למצלמה. מאשה מכחישה שידעה על התוכנית לרצוח את משפחת אושרנקו ומשתתפת בצערה של יאנה, בת המשפחה היחידה ששרדה. "אני בוכה עם יאנה", היא מתוודה.

מאשה חשודה שסיפקה לדמיאן קרליק ולאחותה נטליה את המפתח לדירת בני משפחת אושרנקו, שבעזרתו נכנס דמיאן לבית וטבח בששת בני המשפחה. עוד היא חשודה כי לאחר הרצח הזהירה את אחותה שלא לחזור והמשיכה לסייע לה.

"כשנטשה ביקשה ממני להביא לה את המפתחות, לא חשדתי בכלום", טוענת מאשה. "לא רק שלא ידעתי אם המפתחות של יאנה או לא, אפילו לא ידעתי איזה מפתחות יש לדימה ונטשה, כך שלא הבנתי עד כמה כל זה יכול היות רציני".

חגגה בזמן שמשפחתה נרצחה

למרבה האירוניה, בערב הרצח חגגה אילניק יחד עם בתם של החשודים ברצח את יום הולדתה ה-17, במועדון "פרימייר" של משפחת אושרנקו. מי שרקדה ושמחה איתם אז, הייתה לא אחרת מאשר יאנה אושרנקו חברתן הטובה, הכל בזמן שבני משפחתה נטבחים למוות.

מריה טוענת בחקירתה שלא ידעה דבר. לדבריה היא רצתה להתלונן במשטרה, אבל שאר בני משפחתה התנגדו. "אמרתי שאני רוצה לספר הכל כי קשה לחיות עם הידיעה הזאת, אבל הם ביקשו ממני לא לספר".

לאחר ששוחרו חלק מבני משפחתה ממעצר, מתברר כי רק נגד אימו של דמיאן, אולגה, לא יוגש כתב אישום. מאשה מבלה כעת את רוב היום יחד עם הבת הקטנה של החשודים ברצח. שתיהן מנסות להבין מה יאמרו לחברתן הטובה יאנה אושרנקו, השורדת היחידה מהרצח, במידה ויזכו שוב לפגוש אותה. "אני בוכה עם יאנה", היא אומרת, "לא רק אני, כולנו".

התפתחות דרמטית בחקירה

 אתמול הייתה אמורה המשטרה להודיע על כוונת הפרקליטות להגיש כתבי אישום עוד השבוע נגד המעורבים ברצח, אולם לפני יומיים, כשהכל כבר היה מוכן, קרליק סיפק התפתחות דרמטית בחקירה - מניע חדש לרצח. "תאשימו אותי במה שאתם רוצים, את הסיבה האמיתית לרצח תדעו רק בעוד חודשיים, ורק אם אני ארצה", אמר קרליק לחוקריו.

בעקבות הדברים בסנגוריה למנסים למזער נזקים. פרקליטו של החשוד ברצח עו"ד אורי קינן, ממשיך להפחית בערך הודאתו של קרליק: "אם יש כזו הודאה בתיק לטענת המשטרה, בוודאי שהשווי שלה נמוך מזה שמייחסת המשטרה".

"זה כמו סיוט"

הוריו וגיסתו של החשוד ברצח ששת בני משפחת אושרנקו שוחררו אתמול למעצר בית, ודיברו לראשונה עם כלי התקשורת.

"זה היה מאוד מסובך ומאוד קשה", אמר אולג קרליק, אביו של החשוד. "הכל היה קשה, וזהו. אני אדם חולה והיה לי קשה מאוד לעבור את הסיוטים". אשתו אולגה הוסיפה כי "אנחנו לא מאמינים שהבן שלנו עשה את זה. עד עכשיו זה כמו סיוט. אנחנו מתביישים להסתכל בעיניים לאנשים. לא יודעת מה להגיד".

"אתם לא יכולים לשפוט אותי", הטיחה בעיתונאים מאשה אילניק, גיסתו של דמיאן קרליק החשוד ברצח ששת בני משפחת אושרנקו. הצעירה בת ה-22 שדיברה לראשונה מאז פענוח הפרשה המזעזעת, שוחררה לבית המשפחה יחד עם הוריו של דמיאן.

אחראי גם למקרי רצח ברוסיה?

מוקדם יותר האריך בשבוע בית משפט השלום ברמלה את מעצרם של דמיאן החשוד בדקירתם למוות של משפחת אושרנקו ואת מעצר רעייתו, טטיאנה.

בניגוד לציפיות, הפרקליטות טרם הגישה הצהרת תובע על כוונתה להגיש כתבי אישום נגד קרליק ואשתו נטליה, מכיוון שלא הספיקה להשלים את כל פעולות החקירה. ככל הנראה, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, בכוונת המשטרה לבדוק האם קרליק אחראי למקרי רצח בלתי מפוענחים ברוסיה.

נגד הוריו של קרליק ושתי קרובות משפחה קטינות ששהו עד כה במעצר, הוגשה היום הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגדם כתב אישום על עבירות של סיוע ושיבוש הליכי חקירה, והם שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. על פי המשטרה, בני משפחתו של קרליק חשודים שסייעו לדמיאן ואשתו נטליה להימלט - ולהשמיד ראיות לאחר הרצח.

במהלך הדיון התלונן סניגורו של קרליק כי מרשו נותר כבול למיטתו בזמן השינה וכי הוא מבקש שינתן לקרליק "יחס ראוי". בתגובה טענה המשטרה כי הסיבה לכבילתו היא הערכת שב"ס שקרליק עלול לפגוע במעצמו בתא המעצר, ולא מדובר בצורך חקירתי.

המשטרה: רוצים לסגור קצוות אחרונים

"היינו מוכנים להגשת כתב אישום כבר לפני שבוע", אמר גורם בכיר בחקירה. "אבל רצינו לסגור קצוות אחרונים כדי שכתב האישום יהיה תפור מכל הצדדים", הוסיף. לאורך מעצרו של קרליק, עם הסרת צו איסור הפרסום, טען סניגורו אורי קינן מהסנגוריה הציבורית, כי הודאתו של קרליק במעשים אינה קבילה, מאחר ולדבריו "החוקרים השתמשו בשיטות חקירה של ימי הביניים".

במשטרה טוענים כי בני משפחתו של קרליק, חמ"ל על מנת להזהיר אותו ואת רעייתו נטליה מפני כל תזוזה שעלולה להביא למעצרם. הוריו של דמיאן, ובת משפחה נוספת חשודים בסיוע לאחר מעשה, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע. בת משפחה נוספת הועברה למעון לצעירים ללא בית בתל אביב, שם תשהה בתנאי מעצר בית.

במשטרה חשפו כי בחודש אוגוסט האחרון, במהלך בילוי במועדון פרמייר, מסרה נטליה מעטפה לבנה לאחותה וזו העבירה אותה לדמיאן שחיכה מחוץ למקום. "במעטפה היו מפתחות לדירת משפחת אושרנקו", ציין פקד גולדשטיין. לדברי המשטרה, מדובר בטענה הקושרת את האחות למעשים.

פרקליטה של החשודה טען כי לאחר ביצוע הרצח, שקלה מרשתו לגשת למשטרה ולדווח להם על החשדות שהתעוררו אצלה. בשלב זה התפרץ השופט דוד שוהם ואמר כי עצם העבודה שהחשודה שקלה לספר אך שתקה פועלת לרעתה. "זה מראה שהיא הייתה מודעת לחומרת המעשה", ציין.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח