"המחבל היהודי" יואשם ברצח והסתה

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגשה הצהרת תובע לפיה בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד ה"טרוריסט היהודי" יעקב טייטל ככל הנראה בסעיפים של רצח, היזק בנשק והסתה לגזענות. בבית המשפט סימן טייטל וי באצבעותיו, ואשתו לחשה לו: "אוהבת ומתגעגעת"

הפרקליטות הגישה היום לבית משפט המחוזי בפתח-תקווה הצהרת תובע לפיה בימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד מי שמכונה "הטרוריסט היהודי", יעקב ג'ק טייטל ככל הנראה בעבירות של: רצח, החזקת נשק שלא כדין, היזק מכוון בחומר נפץ ופרסום הסתה לגזענות.

בהסכמת הצדדים, הוארך מעצרו של טייטל בארבעה ימים. לראשונה מאז התפוצצות הפרשה, הותר לכל אמצעי התקשורת לצלם את טייטל. לאחר שיצא מחדר העצורים הוא סימן וי באצבעותיו, כסמל הניצחון. כאשר נשאל שאלות על ידי העיתונאים במקום, סימן טייטל כי הוא אינו יכול לדבר, בגלל השמירה עליו.

כשאשתו של טייטל נכנסה לאולם הוא חייך אליה חיוך רחב. האישה לחשה לו באנגלית: "אני אוהבת ומתגעגעת".

הצהרת התובע מתארת כיצד במהלך השנים האחרונות רצח טייטל, כך על פי החשד, מספר אנשים, והכין והטמין מספר רב של מטעני חבלה שגרמו לפציעתם הקשה של מספר אנשים. כמו כן, החזיק טייטל אמצעי לחימה ללא רישיון והפיץ ופיזר כרוזים בעלי תוכן המסית לגזענות. הצהרת התובע שהוגשה היום הוגשה בדיוק ביום הולדתו ה-37 של טייטל.

בתום הדיון, אמר סניגורו של טייטל, עו"ד עדי קידר כי טייטל הודה בחשדות המיוחסים לו אך לא בטוח שהודעתו קבילה. "על פי אבחון שערך לו הפסיכיאטר המחוזי, טייטל לוקה בהפרעה סכיזואידית, שגורמת לאנשים להתבודד", הסביר. "מתגבשות עוד מספר חוות דעת פסיכיאטריות בעניינו".