חשד: בני 13 סחטו ילד בן 10 - וקנו וודקה ונרגילות

המשטרה עצרה אתמול שני נערים בני 13 מראשון לציון, בחשד כי סחטו אלפי שקלים מילד בן 10 - ובזבזו את הכסף ברכישת משקאות אלכוהוליים, נרגילות ומגשי פיצה. אחד מהילדים כבר הודה. "הבן ידע על סכומי הכסף שמחזיקה אמו בבית", אומרים במשטרה

לפשע אין גיל. אילוסטרציה (רויטרס)

לפשע אין גיל: שני ילדים בני 13 מראשון לציון נעצרו אתמול בחשד כי סחטו באיומים אלפי שקלים מילד בן 10 - ובזבזו את הכסף על משקאות חריפים, נרגילות ומזון מהיר. מהמשטרה נמסר כי אחד מהילדים כבר הודה במעשים בחקירתו.

הפרשה החמורה התרחשה בשבועות האחרונים, אך התפוצצה רק אתמול בעקבות תלונה שהגישה במשטרה תושבת ראשון לציון, אמו של הילד בן ה-10. "האם התלוננה כי שני הילדים בני ה-13 סחטו באיומים 8,000 שקלים מבנה", אמרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק לאה זהר, דוברת מרחב השפלה . הילד בן ה-10 חשש מהשניים, ועל כן נהג להעביר להם את סכומי הכסף שדרשו דרך חלון חדרו בבית.

"הבן ידע על סכומי הכסף שמחזיקה אמו בבית", הוסיפה רפ"ק זהר. "בכל פעם שהוא נדרש להעביר את הכסף הוא ניגש למקום בו הוא היה מונח, ומעביר אותו לחשודים".

ומה עשו השניים עם סכומי העתק? על פי החשד, הקטינים רכשו באלפי השקלים בקבוקי וויסקי, נרגילות ומגשי פיצה. "לאחר בדיקה שערכה האם מול בנה, התברר לאן בדיוק הלך הכסף", סיפרה זהר. "בשלב זה אחד הילדים כבר הודה בחקירתו במעשה ושוחרר למעצר בית. חשוד שני צפוי להיחקר בהמשך היום".

הנערות, כרטיס האשראי האבוד ומסע השופינג

לפני ארבעה חודשים עצרה המשטרה שלוש צעירות מנתניה בגילאים 15, 18 ו-22 בחשד כי עשו שימוש לרעה בכרטיס אשראי - שאת פרטיו מצאו כתובים על דף ברחוב, יחד עם פרטי תעודת הזהות של בעל הכרטיס. המידע הגיע למשטרה מחוקר של חברת האשראי "לאומי קארד" שזיהה חריגות בקניות בכרטיס בסכומים גבוהים. גם קצב הקנייה היה גבוה מהרגיל.

בינואר השנה נעצרו תלמידי פנימייה בשפלה, בחשד כי פרצו לאתר אינטרנט, גנבו את פרטי כרטיסי האשראי של הלקוחות ומכרו אותם לחבריהם. על פי ההערכות, רכשו הנערים מוצרים בשווי של 40 אלף שקלים.