החשוד בשוד: רכבת ישראל מפלילה אותי

אחד משני הבכירים ברכבת ישראל, שנעצרו בסוף השבוע בחשד ששדדו כסף שאסף עובד אחר שוחרר לביתו. עכשיו הוא מדבר למצלמה, מכחיש כל קשר לפרשה ורומז כי גורמים ברכבת ישראל הפלילו אותו

השבוע שחלף היה אחד הקשים ברכבת ישראל. בתחילתו הואשמו שני ראשי ועדים בשוחד ובסופו נעצרו שני בכירים בחשד שדדו עובד אחר וניסו לגנוב את הפדיון היומי מהתחנות.

היום שוחרר אחד העצורים והוא מכחיש כל קשר לפרשה המביכה. "לא הייתי מעורב", הוא טוען בתוקף ומכריז כי הוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף. "פשוט ביום בהיר אחד מודיעים לי שאני חושד בשוד מזוין. הייתי בהלם".

הנזק למשפחה גדול. התפקיד שלי היה לנהל הרבה אנשים. הרבה מכירים אותי. ייקח זמן לשקם . למען הסר ספק אני מוכן לפויגרף מתי שירצו ואענה על כל שאלה שאתבקש.

ביום שישי התנפל רעול פנים על עובד רכבת ובאיומי סכין שדד את שק הכסף שהיה ברשותו. במכונית המילוט היה עוד אדם ועוברי אורח הספיקו לרשום את מספר לוחית הזיהוי.

המשטרה: זו רק ההתחלה

בעקבות החקירה נעצרו שני הבכירים ובמשטרה אומרים שצפויות התפתחויות. "זו רק תחילת הפרשה", מסבירה פקד רונה מורד-פינגלאי, ראש מפלג חקירות ומודיעין תחנת לב תל אביב. "אנחנו חושדים שלא מדובר באירוע יחיד וצפויים מעצרים נוספים".

שני החשודים נחשבים לבעלי מעמד גבוה ברכבת. הפרשה והמעצר גרמו להלם בקרב שורות ההנהלה. הבכיר ששוחרר טוען כי מישהו ניסה להפליל אותו ומפנה אצבע מאשימה כלפי עובדים ברכבת ישראל. "ככל הנראה מישהו שתל מידע שניסה להפליל אותי", הוא רומז. "עם האירועים בחברה בשנתיים האחרונות אני לא פוסל שום דבר".