עכשיו התיעוד: העיר לנער שיכור - והותקף ע"י אביו

מצלמות האבטחה תיעדו את הרגעים שלפני ואחרי התקרית הקשה בספטמבר בה תקף אב באכזריות צעיר בן 17, רק בגלל שהאחרון העיר לבנו בן ה-13 על השתייה המוגזמת. בתמונות ניתן לראות את האב והבן בדרך לתקיפה, את ההמולה, ואת השוטרים והחובשים מסייעים למותקף שפחד לצאת מתחנת מוניות סמוכה

כולנו הזדעזענו כששמענו על האירוע שבו נער בן 17 ניסה לעזור לנער אחר ששתה יותר מדי - וחטף מכות רצח מהאב. עכשיו, גם מגיעות התמונות של הרגעים לפני ואחרי התקרית.

בתמונות ניתן לראות את האב אלי זריהן ובנו בן ה-13 חולפים על פני המצלמות בדרכם לתקוף את את נ' בן ה-17. שניות אחר כך ניתן לראות את ההמולה: סקרנים ועוברי אורח רצים לעבר המקום בו אירעה התקרית.

בהמשך, ניתן לראות את המותקף עצמו, כשהוא פצוע וחבול נכנס לתוך תחנת מוניות - שם קיבל טיפול רפואי. עדי ראייה מספרים, שהנער סירב במשך דקות ארוכות לצאת מהתחנה מפני שחשש כי מסע האלימות לא נפסק - זאת למרות תחנוני השוטר והחובש.

"זו התנהגות של חיות"

"הוא בא לשבור לי את הצנצנת על הראש והצלחתי לזוז הצידה", שיחזר הנער נ' בשיחה עם חדשות 2. "הוא שבר לי אותה על הצוואר ונפלתי על הרצפה, כנראה כתוצאה מהנפילה נשבר לי גם האף. זו לא התנהגות נורמטיבית של בן אדם. זו התנהגות של חיות".

כתוצאה מהתקיפה, טופל נ' בבית החולים רמב"ם, עבר סדרה של ניתוחים כתוצאה מהפגיעות הקשות בכל פלג גופו העליון, ונזקק ללא פחות מ-80 תפרים.

נמלט לדרום וכשנלכד אמר: "לא ידעתי שמחפשים אותי"

המכה, אלי זריהן, שמיוצג ע"י עורכי הדין דורון נוי ויהלי שפרלינג - מכחיש את המיוחס לו. לאחר התקיפה הוא ירד למחתרת ונמלט לדרום. לראש מחלק החקירות בחיפה, סנ"צ שמואל בוקר, לקח חודש עד שהצליח סוף סוף ללכוד אותו, וגם אז טען האב החשוד: "לא ידעתי שמחפשים אותי". היום האירך בית המשפט את מעצרו ביומיים.

זריהן מוכר למשטרה ומוגדר על ידה כ"עבריין סוג ג", לאחר שנעצר בעבר מספר פעמים בגין גניבה ופריצה. מהמשטרה נמסר כי בחקירתו טען כי הוא ובנו הרגישו מאויימים על ידי נ', ולכן פעל כפי שפעל.