שודדים סדרתיים נתפסו בזכות מצלמות האבטחה

הקופאיות בחנויות הנוחות בתחנות הדלק במרכז הארץ יכולות כנראה לנשום לרווחה. אחרי גל של מקרי שוד בתחנות הדלק, הצליחה המשטרה לעצור 3 חשודים בעשרות מקרי שוד. צפו בשודדים בפעולה - הפעם גם עם סאונד

גל מקרי השוד שהכה באזור המרכז בחודשים האחרונים הדליק במשטרה נורה אדומה. החוקרים הבינו כי מדובר באותם שודדים, ולאחר חקירה מורכבת נעצרו שלושה צעירים החשודים בביצוע לא פחות מ-33 מקרי שוד - וידם הייתה עוד נטויה.

השלושה - איגור בוטורוב, יורי דוידוב וקטין ששמו אסור לפרסום - חשודים כי עמדו מאחורי גניבת שלל של מאות אלפי שקלים בחנויות נוחות של תחנות דלק באזור המרכז.

היום מפרסמת המשטרה את הסרטונים ממצלמות האבטחה, שהפלילו את השודדים. בניגוד לסרטונים אחרים בהם אין סאונד, בתיעוד שלפניכם ניתן לשמוע הכול. בין היתר ניתן לשמוע את החשודים צועקים על הקופאית במבטא ערבי: "תביאי את הכסף, תוציאי את הכול". הקופאית המבוהלת נענית לבקשתם: "קח את הכול, מה שאתה רוצה". השודדים לא מרפים וממשיכים לצעוק: "תוציאי את הכל מקופה. תשימי בכוסות הכל, איפה ההפקדות". הקופאית צועקת, מתקשה לנשום וזועקת: "אני נשבעת, זה הכל!".

רגע המעצר אירע במהלך השוד האחרון אותו הספיקו השודדים לבצע. השוטרים צותתו לשיחות שביצעו החשודים במכשיר הסלולרי, עקבו אחריהם ותפסו אותם "על חם". השודדים שהיו נחושים להמשיך בפעילותם הענפה, הכחישו בתוקף את המיוחס להם. רק לאחר שהראו להם השוטרים כי הם תועדו עם אותן קסדות אופנוע ועם אותם הבגדים במספר מקרי שוד, נאלצו החשודים להודות. "אם לא הייתם עוצרים אותנו היינו ממשיכים לשדוד עוד מאה כאלו", אמר החשוד הקטין לשוטרים.

דיברו במבטא כדי להטעות את השוטרים

חקירת עשרות מקרי השוד עברה לטיפול חוקרי ימ"ר תל אביב, שהתמקדו בדפוסי הפעולה הזהים ביניהם. פריצת הדרך בחקירה הגיעה כשהחוקרים גילו שהשודדים גנבו מספר פעמים את מכשיר הסלולר של הקופאית בחנות. במהלך פעילות המשטרה, נמצאו חלק ממכשירים ברשות בני המשפחה של החשודים.

לאחר שמצאו את המכשירים הסלולריים, גילו השוטרים כי למרות ה"מבטא הערבי" שהפגינו במהלך השוד, הם כלל אינם ערבים. זו הייתה טקטיקה בלבד שננקטה כדי להטעות את המשטרה.

באמצעות בני המשפחה אותרו בוטורוב ושותפו לפשע הקטין. השלישי חשוד בכך שדיווח על אופנועו כגנוב והעמיד אותו לרשות צמד חבריו לצורך מעשי השוד.