בני 11 חשודים בתקיפות מיניות

שלושה צעירים מטילים אימה ברחובות העיר באר שבע. רק בשבועות האחרונים יש עדויות לכך שהצעירים תקפו מינית מספר רב של ילדים, אך המשטרה נותרת חסרת אונים בשל גילם הצעיר: "אין לנו סמכות לעצור ילדים כאלה"

תקפו מינית עשרות ילדים (חדשות 2)

אימה ברחובות באר שבע: שלושה נערים צעירים בגילאים 11 ו-12, הידועים כבעלי עבר של תקיפות מיניות, מסתובבים חופשי ומטרידים מינית ילדים צעירים מהם. הסיבה לכך: למשטרה אין סמכות לעצור חשודים בגיל כה צעיר.

העיתון "מעריב" מדווח הבוקר כי אחד הצעירים, בן 12 בלבד, הלומד בבית ספר יסודי בעיר נחשב כבר שנים לעבריין מין מסוכן. על פי עדויות שונות עולה כי רק בשבועיים האחרונים תקף הצעיר ארבעה ילדים בטווח הגילאים ארבע עד שבע, ביצע בהם מעשי סדום ומעשים מגונים.

אמו של אחד הקורבנות, ילד בן ארבע, סיפרה כי הייתה עדה למעשה אותו ביצע הנער החשוד. לדבריה היא השאירה את בנה עם הנער, שהבטיח שישגיח עליו בזמן שהיא יוצאת לקניות. כשחזרה ראתה כי הוא מבצע בו מעשים מגונים.

פיתה ילדים בסוכריות

מוכת הלם ותדהמה הזעיקה האם במהירות את המשטרה, שחקרה את הנער. הצעיר אכן הודה בביצוע המעשה הקשה, אך רגעים ספורים אחר כך הוא שוחרר לחופשי, כיוון שאין כל יכולת מנהלית לעצור אותו. זהו לא המקרה היחיד: ימים בודדים אחר כך התלוננו שני ילדים נוספים כי החשוד תקף אותם לאחר שפיתה אותם בסוכריות.

אך לא מדובר רק בנער אחד שמאיים על ילדי העיר. צעיר נוסף בן 11 עוכב לאחרונה לאחר שנחשד בתקיפה מינית של שלוש ילדות בנות שש. המשטרה נותרה חסרת אונים גם במקרה זה ונאלצה לשחרר אותו בשל גילו הצעיר.

חשוד נוסף, גם הוא בן 11, תקף בשבועות האחרונים שני ילדים בני שבע ושמונה, הנמצאים כעת בטיפול פסיכולוגי, כדי להתמודד עם החוויה הטראומטית שעברו.

"אין לנו סמכות לעצור ילדים כאלה", מספר מפקד תחנת משטרת באר שבע, ניצב משנה יורם סופר. "ידינו כבולות מבחינה חוקית", הוא אומר. המשטרה נותרת במקרים אלו חסרת אונים לחלוטין, ונאלצת פשוט להשיב לרחובות ילדים שהם ללא ספק "פצצות מתקתקות".