צעיר ואסיר זממו לחסל עד

בן 15 מהרצליה רצה "להתקדם בעולם הפשע" וביקש מחברו האסיר להשיג לו אקדח. האסיר, חגי דבוש, ניצל את רצונו של הקטין וביקש ממנו לחסל עד שהיה אמור להעיד נגדו במשפטו. בית המשפט יגיש נגד השניים כתבי אישום בעבירות של קשירת לביצוע פשע והדחת עד

הקטין ביקש אקדח (חדשות 2)

צעיר וקטין יואשמו בניסיון לחסל עד: בבית המשפט המחוזי בתל אביב יוגש מחר כתב אישום נגד קטין בן 15 מהרצליה ונגד אסיר בן 18 בשם חגי דבוש. השניים יואשמו בקשירת קשר לחסל עד במשפט המתנהל נגד האסיר.

מחקירה מסועפת של ימ"ר נוער חשיפה עולה, השניים היו חברים מהשכונה עוד לפני מעצרו של האסיר. הקטין ביקש מדבוש, כי ישיג לו אקדח על מנת שיוכל להשתמש בו לחיסול. הקטין הסביר כי הוא רוצה לעשות את זה "כצעד נוסף שלו להיכנס לעולם הפשע".

דבוש מצדו, ראה בקטין הזדמנות מצוינת לסייע לעצמו. הוא ביקש מהקטין, לחסל קטין בן 16, שהיה אמור להעיד במשפט נגדו. בתמורה, הבטיח דבוש לפגוע בעבריינים אחרים איתם מסוכסך הקטין.

"הנער תועד מדבר עם האסיר ואומר לו 'אני צריך את האקדח הזה, אני צריך לחסל, זה יפתח לי דלתות, אני צריך את זה כדי להתקדם הלאה'", סיפר אייל פאר, מפקד מחלק נוער חשיפה, ימ"ר תל אביב. "מדובר בקטין שמוכר למשטרה מעבירות סמים ורכוש. זה מישהו שנותנים לו הרבה כבוד בשכונה, אך לחסל - את זה הוא לא עשה".

כתב האישום, שמפנה זרקור נוסף לנגע האלימות בקרב בני נוער, יוגש בצירוף לבקשת מעצר עד תום הליכים נגד השניים. העבירות בהם הם יואשמו: קשירת קשר לביצע פשע והדחת עד.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק