בני 16 השחיתו ובזזו בית כנסת

דווקא בערב שבת הוזעקה המשטרה בעקבות דיווח על יריות בבית כנסת באשקלון. כשהגיעו השוטרים למקום גילו שני קטינים החשודים כי רוקנו לחלוטין את קופות הצדקה והשחיתו לחלוטין את המקום. השניים נעצרו ונלקחו לחקירה, בניסיון להבין מה הביא אותם לביצוע המעשה

השחיתו את בית הכנסת. ארכיון (רויטרס)

אירוע קשה של ונדליזם הלילה באשקלון. זוג צעירים בני 16 נעצרו בבית כנסת בעיר, בחשד שבזזו את קופות הצדקה במקום, והשחיתו לחלוטין את המקום. השוטרים שהגיעו נדהמו לראות את הספסלים ואת חפצי בית הכנסת מנותצים לחלוטים על הרצפה.

כוח משטרה הוזעק במהלך הלילה לבית הכנסת הממוקם ברחוב יהדות ספרד בעיר, לאחר שהתקבל דיווח על יריות במקום. השוטרים שסרקו את המקום תפסו על גג בית הכנסת את שני הקטינים שבכיסם כסף שככל הנראה נלקח מקופות הצדקה.

כאשר המשיכה המשטרה בחיפושים בתוך המבנה התגלה לה מימדי ההרס. ככל הנראה בזמן שפרצו החשודים למקום הם השחיתו לחלוטין את פנים בית הכנסת. חפצי קדושה נראו זרוקים על הרצפה והספסלים היו מנותצים.

הצעירים נעצרו ונלקחו לחקירה

ככל הנראה הרעש הרב שהיה במקום בעקבות מעשה ההשחתה, חשבו השכנים המתגוררים ליד כי מדובר ביריות בתוך בית הכנסת. אך המשטרה לא דיווחה כי נמצאו כלי נשק בחזקתם של החשודים.

שני החשודים במעשה הוונדליזם הקשה נעצרו על ידי המשטרה. הם הובאו לחקירה בכדי לנסות ולהבין מה הביא אותם לבצע את המעשה.