אח הותקף בבית החולים: "רק באתי לעזור"

מקרה אלימות נוסף במוסד רפואי: אח ב"אסף הרופא" הותקף על ידי שני תושבי לוד לאחר שחשבו כי הזמן שלקח לו להבאת תרופה לחברם - היה ארוך מדי. "למה אני צריך לפחד מהפציינטים או מהמשפחות שלהם?", אמר האח החבול לחדשות 2 Online ‏

האח המותקף, היום (חדשות 2)

מקרה נוסף של אלימות נגד צוות רפואי: מעצרם של שני תושבי לוד הוארך הבוקר (שלישי) ביומיים בחשד שתקפו אח בבית החולים אסף הרופא שבצריפין. החשודים הם בני משפחתו של מטופל המאושפז בבית החולים. בשיחה עם חדשות 2 Online שחזר האח את רגעי האימה - כשהפך לקורבן לתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנשים לפעמים מתרגזים, לפעמים כועסים כשהרופא לא מגיע או כשמשהו מתעכב, אבל לא חשבתי שזה יכול להגיע לכזאת אלימות", תיאר האח אלכס אוקורוקוב בשיחה עם חדשות 2 Online. "למה אני צריך לפחד מהפציינטים או המשפחות שלהם? אני בא לעזור להם".

אוקרוקוב, העובד במחלקה האורטופדית, הותקף אמש סמוך לשעה 22:00 כשנכנס לחדר התרופות כדי למצוא סם שיקל על כאבו של המטופל פצוע הירי. "זה לקח רק כמה דקות, יש כמה דברים שצריכים לעשות לפני שמביאים את התרופה", הסביר והוסיף כי ברגע שנכנס לחדר, החלו חבריו לתקוף ולצעוק עליו.

"תקפו בלי סיבה"

"אני בן 40 ואבא לשלושה. לא היו קללות ולא היה ויכוח - הם היכו אותי בלי סיבה", שחזר אוקרוקוב את השניות הארוכות שחלפו עד שהגיעו המאבטחים. "חטפתי מכות בפנים ונפלתי לרצפה, לא הבנתי מה קורה. רק ניסיתי להגן על עצמי, והם המשיכו לבעוט לי בראש ובגב".

שאול סקיף, יו"ר ועד האחים והאחיות בבית החולים, הדגיש כי למרות שבבית החולים מוצב שוטר, התופעה החמורה ממשיכה להתרחש. "הבעיה היא שבסופו של עניין לא עושים לאנשים האלה שום דבר. עצרו אותם והאריכו ביומיים, אבל בסופו של דבר הם ילכו הביתה בלי שום עונש - אנחנו פשוט שק חבטות", הסביר.

לפניות לכתב: Azria@ch2news.tv