תעלומת רצח המאבטחת: מי ירה בקסניה?

בני משפחתה וחבריה של קסניה שטילר, מאבטחת בת 24 שגופתה נמצאה אמש בחולות באור עקיבא, לא מעכלים את האסון שפקד אותם. הגופה הירויה נמצאה לאחר שקסניה לא חזרה מעבודתה בקיסריה. "אני לא מעכל ומקווה שימצאו את הרוצח", אומר חברה הטוב. המשטרה ממשיכה בחקירת האירוע

יממה לאחר שנמצאה גופתה של קסניה שטילר, בת 24 מאור עקיבא בחולות הים בעיר, חבריה ובני משפחתה מנסים לעכל את הטרגדיה שפקדה אותם, ולהבין מי רצה במותה.

המאבטח אלי חנקין, חבר לעבודה של שטילר וחבר קרוב שלה ושל אחיה, סיפר לחדשות 2 כי הפעם האחרונה בה פגש את שטילר היתה ביום ראשון. "נפגשנו אחרי העבודה, ישבנו ודיברנו", סיפר.

הדאגה לשטילר החלה בבוקר יום שני, כשהתברר ששהצעירה לא שבה הביתה ממקום עבודתה בקיסריה שם עבדה כמאבטחת. בני המשפחה והחברים טילפנו אליה ללא הפסקה, אבל הטלפון הסלולרי לא היה זמין. לאחר שקסניה לא נמצאה החלו חבריה בחיפושים ולבסוף הזעיקו את המשטרה.

החברים מספרים כי שטילר סיימה ביום ראשון אחר הצהריים משמרת במועדון הגולף בקיסריה, שם עבדה בשנה האחרונה. בדרך כלל מישהו מסיירת הביטחון של קיסריה, שם גם עבד אחיה, היה מסיע אותה הביתה, אך ביום ראשון לא היה כך הדבר. "יום למחרת ראינו שקסניה לא בבית. התחלנו לחפש אותה אצל חברות וחברים גם בטלפון היא לא היתה זמינה", הם מספרים.

המאבטחים חוששים מחטיפה

"היא היתה בחורה שעשתה את העבודה שלה עד הסוף, אף פעם לא התחמקה מעבודה ותמיד עשתה מה שביקשו ממנה", סיפר  חנקין. "היה אפשר לסמוך עליה, היא היתה בחורה אטרקטיבית". חנקין והוסיף, כי דבר כזה יכול לקרות לכל אחד, "לא משנה גודלו או מינו".

חנקין מספר בהתרגשות כי בני המשפחה של קסניה עדיין בהלם. "הם לא יודעים מה קרה ולא מעכלים. גם אני לא מעכל. קשה לי. אני רק מקווה שיימצאו מי שעשה את זה", אמר. "כל מאבטח עם נשק מפחד במדינה כמו שלנו".  לדבריו, בשבוע שעבר קיבלו המאבטחים התרעות על כוונה לחטוף אנשי ביטחון.

נערים עוברי אורח מצאו את הגופה

גופתה של קסניה שטילר התגלתה אתמול בחולות שמאחורי בית הספר עתידים באור עקיבא. שני נערים שחלפו בקרבת מקום איתרו את גופתה כשהיא ירויה פעמיים בראש והזעיקו את מד"א ואת המשטרה. רופא שהגיע למקום קבע את מותה של המאבטחת. בסריקה שנערכה באזור, לא נמצא נשקה האישי.

במשטרה זימנו את חבריה של המנוחה למסור עדות על מעשיה בימים האחרונים, טרם נעצרו חשודים בביצוע המעשה.