האחות ששרדה את הטבח יוצאת מהמסתור

אחרי שלושה שבועות בהם הייתה במחתרת מחשש לחייה, מתחילה עכשיו יאנה, היחידה שנותרה בחיים מבני משפחת אושרנקו, לעכל את מה שעברה. חוקר משטרה בכיר מספר כי יאנה יצאה מהמסתור והיא מלווה באופן תדיר על ידי שוטר ימ"ר. למרות הטענות לפיהן הודה החשוד ברצח, אומר היום עורך דינו: "הראיות נגבו ממנו תחת איומים"

מתחילה לחזור לחיים: שלושה דורות של משפחת אושרנקו נמחו בלילה טרגי אחד לפני שלושה שבועות. מבני המשפחה הענפה נותר היום רק זכר אחד: הבת יאנה, ששכלה את הוריה, אחיה, גיסתה ואחיינה, וכעת בעקבות פענוח הפרשה יצאה מהמסתור, בתקווה להתמודד עם האובדן.

מיד לאחר האירוע הקשה בו נרצחו באכזריות בני משפחתה, התפשטו שמועות כי המאפיה הרוסית או הקווקזית עומדת מאחורי הטבח הנורא. יאנה, שחששה לחייה, ירדה למחתרת בעידוד המשטרה כדי לא להפוך גם היא לקורבן.

לאחר שהוסר צו איסור הפרסום בנוגע לפרשה, סיפר חוקר בכיר במשטרה לחדשות 2 באינטרנט כי יאנה "כבר לא במחתרת", והיא מנסה כעת לשקם את חייה ולנהל אורח חיים רגיל, עד כמה שניתן. "היא נמצאת באזור גוש דן ולא מתחבאת", הדגיש חוקר המשטרה, אך הוסיף כי כפי שמצופה, יאנה נמצאת במצב נפשי קשה וכי חוותה טראומה שממנה עוד לא התאוששה.

חוקר ימ"ר מסתובב צמוד ליאנה

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי לפני מספר ימים חוקרי המשטרה עדכנו את יאנה בממצאי החקירה, וכי צו איסור הפרסום בפרשה יוסר. הסיבה להודעה המוקדמת נבעה מהרצון להכין אותה לעיסוק התקשורתי הרב שיהיה סביב הטראומה האישית שלה.

עוד עולה כי בתוך הימ"ר ישנו חוקר ספציפי שמצוי עם יאנה בקשר תדיר וקבוע, זאת במטרה לסייע לה במידת האפשר ולהגן עליה מפני תוקפים פוטנציאליים.

אתמול, בדיון הארכת מעצרו של החשוד ברצח דמיאן קרליק, אישרה המשטרה לכלי התקשורת לתעד ולצלם את האדם שייתכן ועומד מאחורי המעשה המזעזע. למרות כמות הפלאשים והצלמים, קרליק שמר על קור רוח לאורך הדיון.

"עדות החשוד נגבתה באיומים"

לדברי חוקר בכיר במשטרה קרליק מודע לעניין הרב שהוא ומעשיו מעוררים בציבור, אך כפי שעשה לאורך כל החקירה, הוא שומר על קור רוח, "דופק 20" , כהגדרתו. עוד הוסיף החוקר כי "גם לעיתונאים הוא אדיש. הוא לא מראה כל התרגשות או חרטה".

עורך דינו של קרליק מטעם הסנגוריה הציבורית, אורי קינן, אמר כי עדותו של מרשו נגבתה ממנו בכפייה, תוך כדי שימוש באמצעים מימי הביניים. "העדות אינה קבילה ונגבתה באיומים ולכן לא שווה שום דבר", טען עורך הדין. הפרקליט הוסיף כי בכוונתו להגיש בקשה לבית המשפט לבחון מחדש את קבילות הראיות נגד החשוד.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד:

הוארך מעצרה של אמו של החשוד ברצח

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה