הוארך מעצרה של אמו של החשוד ברצח

חקירת טבח משפחת אושרנקו: בית משפט השלום ברמלה האריך היום ב-7 ימים את מעצרה של אולגה קרליק, אמו של החשוד ברצח, בחשד שרכשה עבורו כרטיסי טיסה לרוסיה במטרה למלט אותו מהארץ לאחר הרצח. "בליל הרצח היא התעוררה רק לרגע כשדמיאן נכנס - וחזרה לישון", אמרה עורכת דינה, "היא הייתה בהלם טוטאלי כששמעה על הרצח"

בית משפט השלום ברמלה האריך הבוקר ב-7 ימים את מעצרה של אולגה קרליק, אמו של החשוד ברצח משפחת אושרנקו, זאת בהסכמת שני הצדדים. במהלך הדיון ציין השופט כי הצהרת תובע צפוייה להיות מוגשת בתום שבעת ימי המעצר, מה שמצביע על כתב אישום בקרוב מאד נגד קרליק.

בתום הדיון אמרה פרקליטתה של קרליק, עו"ד לירן פרידלנד, כי מרשתה הייתה בהלם טוטאלי כששמעה על הרצח.  "בליל הרצח, כאשר דמיאן חזר הביתה, היא התעוררה רק לרגע וחזרה לישון", אמרה עורכת הדין. קרליק חשודה בשיבוש הליכי חקירה, כאשר החשד המרכזי נגדה הוא כי רכשה עבור בנה ועבור רעייתו כרטיסי טיסה לרוסיה, שנועדו למלט אותם מהארץ לאחר ליל הרצח.

עורך דינו של החשוד ברצח: ההודאה נגבתה בעינויים

"דמיאן קרליק חזר בו מהודאתו בנוגע לרצח משפחת אושרנקו", אמר הבוקר פרקליטו של החשוד ברצח, עו"ד אורי קינן, בראיון לגלי צה"ל. "היו כבר מספר מקרים בעבר בהם חשודים הודו ברצח, ומאוחר יותר התברר כי ההודאות נגבו באמצעים לא חוקיים והחשודים לכאורה לא היו קשורים לרצח".

עורך הדין הוסיף: "אני יודע בוודאות שהוא היה כפות, ושחררו אותו רק פעמיים-שלוש ביום. אם אכן הוא הודה בנסיבות כאלו, הודאתו לא שווה דבר. לשופטים יש נטיה להאריך מעצר בתיקים חמורים כאלה בלי קשר לחומר הראיות".

החשוד ברצח חגג בחתונת קורבנותיו

אמש פרסמנו לראשונה את צילומי החתונה של דימיטרי וטטיאנה אושרנקו, הממחישים את המשמעות המצמררת של המשפט שחוזר על עצמו שוב ושוב בשבועות האחרונים: טבח של משפחה שלמה. אך הדבר המזעזע עוד יותר הוא לראות את החשודים ברצח בין האורחים בערב השמחה.

בקלטת שתיעדה את רגעי האושר נראים שני דורות מתוך שלושה שנרצחו, כשמטרים ספורים לידם רוקד החשוד ברצח דמיאן ואשתו נטליה, גם היא עצורה בחשד שסייעה לו. בתמונות ניתן לזהות את הסבתא לודמילה והסבא אדוארד, שנשחטו בביתם שבראשון לציון, נרגשים ביום החשוב בחייו של בנם. בני הזוג עצמם, דימיטרי וטטיאנה, מתועדים כשהם חוגגים ומתרגשים מהחברים הרבים שמקיפים אותם.

6 חשודים מול 6 קורבנות

בית משפט השלום ברמלה הסיר אתמול את צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על פרשת רצח בני משפחת אושרנקו מיום שבת לפני כשבועיים וחצי. "משטרת ישראל ומחוז המרכז שמו להם את פענוח הרצח בראש סדר העדיפות", אמר ניצב ניסים אור מפקד מחוז מרכז במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה המשטרה.

שבוע לאחר הרצח שזעזע את המדינה, הצליחו חוקרי ובלשי ימ"ר מרכז לעצור שישה חשודים במעורבות ברצח, כולם בני משפחה אחת - משפחת קרליק, המתגוררת בסמוך לבני משפחת אושרנקו. החקירה המורכבת והמסועפת היתה בשיתוף פעולה של מספר גורמים, בהם, משטרת רוסיה והשב"כ.

החשוד שיחזר את המעשה

בביצוע הרצח עצמו נעצרו שני חשודים: אבי המשפחה- דמיאן "לאקי" קרליק ואשתו, נטליה קרליק. לאחר הרצח ניסה דמיאן להימלט לרוסיה, אך הוא נעצר על ידי המשטרה וגורמי הביטחון באילת, לפני שהצליח לבצע את זממו. ביום שלישי האחרון הודה דמיאן ברצח המיוחס לו ויומיים לאחר מכן - הוא שיחזר את המעשה.

אשתו של דמיאן, נטליה, חשודה גם היא בביצוע הרצח, אך היא מכחישה שידעה כי הביקור הטראגי בבית משפחת אושרנקו יסתיים ברצח, וטוענת כי הכוונה הייתה לשדוד את פדיונות המועדון. בחקירתה, נשברה נטליה לאחר תשאול של החוקרת ענת קצב ואף שחזרה את השתלשלות האירועים. בנוסף, חשודה נטליה בתזמון ובעדכונו של בעלה מתי בני המשפחה מגיעים, וכן בשיבוש הליכי חקירה.

הוריו של דמיאן, אולג ואולגה, חשודים בכך שרכשו למענו כרטיסי מילוט לרוסיה. לאחר הרצח נמלט דמיאן מהארץ, אולם שב להלוויה. לאחר ההלוויה ניסה דמיאן לצאת מהארץ - אבל אז נעצר באילת.

קרובת משפחה קטינה נעצרה גם היא, וזאת בחשד למתן אליבי שקרי, כאשר סיפרה לחוקרים שבערב הרצח דמיאן בילה איתה ועם אימה; גם מריה מאשה אילנייך, עוד קרובה למשפחת קרליק, נעצרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה, לאחר שעזרה לבני הזוג להסתיר את הבגדים לאחר הרצח.

כך פוענח הרצח

את הרצח שאירע בבוקר יום שבת לפני כשבועיים קשה לתאר במילים. דיווח על שריפה בבית ברחוב נורדאו בראשון לציון הזעיק לדירה המרווחת את כוחות כיבוי האש, שגילו בפנים שש גופות, שלושה דורות של בני משפחת אושרנקו: הסבים, אדוארד ולודמילה, ההורים דימיטרי וטטיאנה והילדים הקטנים רושל ונתנאל,

בתום חקירה ממושכת תחת צו איסור פרסום גורף, הוסר היום הלוט מעל הפרשה המצמררת, שתחילתה בהרי אוראל שברוסיה, המשכה בראשון לציון  וסופה בבית העלמין של קיבוץ גבעת ברנר ובבית המעצר.

בלשי יחידת ימ"ר מרכז שנכנסו לדירה ברחוב נורדאו לאחר שמכבי האש עזבו אותה, התקשו לאסוף את הראיות שנותרו בזירה. מלאכת כיבוי האש גרמה לכך שחלק ניכר מהראיות שנשארו בדירה נרטבו ונהרסו. למרות הרס הזירה, מדבר אחד לא יכלו השוטרים להתעלם - זוג נעלי "פלאדיום" שהיה מונח במרכז הדירה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה