תיעוד: ליל המעצר של יעקב טייטל

יום אחרי חשיפת פרשת המחבל היהודי, בני משפחתו של יעקב טייטל מתקשים להאמין לחשדות החמורים שמיוחסים לו. "אתה לא מתחיל לחשוב על כל אדם שקט שיש משהו אחר בפנים", מנסה גיסתו להסביר. צפו בתמונות מהיום בו נלכד טייטל

אמצע הלילה, שבעה באוקטובר. רחוב שאולזון בשכונת הר נוף בירושלים הוצף לפתע בכוחות משטרה ואנשי שב"כ. הם חיפשו אחר דמות חשודה שתלתה שלטים בזכות הפיגוע בברנוער ומצאו את יעקב טייטל בבניין מספר 88 עם אקדח וכדור מוכן בקנה.

במהלך המנוסה הפיל טייטל את תיקו. במשטרה חשדו שמדובר בחפץ חשוד והזעיקו חבלנים. בפנים נמצאו מודעות השנאה שתלה בהם כינה את הרוצח בברנוער אביר קדוש וקרא לכולם ללכת בעקבותיו.

היום, כמעט חודש לאחר המעצר ויום אחרי פרסום הפרשה, הסתגרה רבקה אשתו עם ארבעת ילדיהם הקטנים בביתם בשבות רחל וסירבה להתראיין. מאז המעצר לא הורשה יעקב לראות אותם, כמו גם את הוריו שלא מסוגלים להבין איך בנם הפך חשוד ברצח של שני בני אדם ופציעתם של נוספים. "אין לי מושג על מה מדובר", אומר האב מרק. "אולי בעוד כמה ימים יאפשרו לנו השופטים לדבר איתו".

המפכ"ל: "לא מכיר עוד טייטלים"

גם שרה אביטן, אחותה של רבקה טייטל, מתקשה להאמין. "הוא אדם מופנם. לא מרבה לדבר או לצאת. עובד בעיקר מהבית במחשבים", היא מספרת. "אתה לא מתחיל לחשוב על כל אדם שהוא שקט שיש בפנים משהו אחר".

במשטרה מעריכים כי טייטל פעל מבלי לשתף את סובביו ואומרים שמדובר במקרה קיצוני וחריג. "לי לא מוכרים טייטלים אחרים", אמר היום המפכ"ל רנ"צ דודי כהן. "בהחלט יכול להיות שיצוץ אחד בעתיד".