המפכ"ל: "לא נראה אירועים כאלה בתקופה הקרובה"

רנ"צ דודי כהן שיבח את עבודת המשטרה שהביאה לפענוח רצח משפחת אושרנקו במהרה והדגיש: "האירוע לא משקף את רמת האלימות במדינה". על יעקב טייטל אמר המפכ"ל: "יש לטפל בו כמו במחבל"

בסיכום יומיים בהם נחשף פענוח שתי פרשיות חמורות, התייחס מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, לאירועים החמורים והבהיר: "הם אינם מייצגים את רמת האלימות בישראל".

"אני מתעסק בפשיעה הרבה מאוד שנים וראינו בעבר מספר אירועים קשים מאוד, אבל אירוע שכזה לא התרחש ב-25 השנים האחרונות", אמר המפכ"ל. "עבודתם של השוטרים הביאה לסיום של שתי פרשיות חמורות מאוד וזה המקום להשתתף בצערן של המשפחות".

למרות רצף האירועים הפליליים הקשים שאירעו לאחרונה, מדגיש רנ"צ כהן כי מדובר במקרים חריגים. "אני רואה בזה אירוע בודד ומעריך שלא נראה אירועים כאלה בתקופה הקרובה", אמר לגבי רצח משפחת אושרנקו. "למרות שהאירוע נורא - הוא לא משקף את רמת האלימות במדינת ישראל".

"טייטל מחבל"

המפכ"ל התייחס גם לחשיפת פרשת "הטרוריסט היהודי", ואמר כי יש לטפל בחשד יעקב טייטל כמו שמטפלים במחבל. "מבחינתי מדובר באירוע חמור מאוד ואני רוצה לשבח את השב"כ שהיה הציר המרכזי בפענוח הפרשה", ציין רנ"צ כהן. "אמנם מדובר באדם בודד, אך מבחינתי מדובר במחבל במלא מובן המילה".

על השאלה מדוע עבר זמן כה רב בין מעשי הרצח המיוחסים לטייטל ועד למעצרו, השיב המפכ"ל כי מדובר במקרה מורכב מאוד שעיקרו אירע בשנתיים האחרונות. "צריך לזכור שמדובר במחבל בודד שביצע את האירועים לבדו ולא היו לו שותפים", הדגיש. "מהבחינה הזו מדובר בהישג גדול של משטרת ישראל".

צעצועים מפוזרים, עגלת תינוק מיותמת

אנשי זק"א היו הראשונים להגיע לבית משפחת אושרנקו. רגע אחרי שפוענח הטבח המזעזע בראשון לציון, מגיעות התמונות הראשונות מהזירה עצמה. בתמונות הקשות ניתן לראות את אנשי זק"א, מקרצפים את הרצפה, מנקים את כתמי הדם ממיטות הילדים ומעגלת התינוק - והכל דקות קצרות אחרי הרצח.

בתמונות הקשות ניתן לראות איך שגרת יומם של המשפחה נמחקה לפתע: בובות הילדים רושל בת ה-3 ונתנאל בן ה-3 חודשים, מיטת הקומותיים, הבגדים, השמיכות - הכל כוסה בדמם של בני המשפחה. לאחר שניקו את הדם, כפי שמקובל ביהדות, הכינו המתנדבים גלעד מאולתר במקום - והדליקו נרות זיכרון לנרצחים.

החשודים ברצח: דמיאן ונטליה קרליק

בית משפט השלום ברמלה הסיר בצהריים את צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על פרשת רצח בני משפחת אושרנקו מיום שבת לפני שלושה שבועות. "משטרת ישראל ומחוז המרכז שמו להם את פענוח הרצח בראש סדר העדיפות", אמר ניצב ניסים אור מפקד מחוז מרכז במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה היום המשטרה.

שבוע לאחר הרצח שזעזע את המדינה, הצליחו חוקרי ובלשי ימ"ר מרכז לעצור שישה חשודים במעורבות ברצח, כולם בני משפחה אחת - משפחת קרליק, המתגוררת בסמוך לבני משפחת אושרנקו. החקירה המורכבת והמסועפת היתה בשיתוף פעולה של מספר גורמים, בהם, משטרת רוסיה והשב"כ.

בביצוע הרצח עצמו נעצרו שני חשודים: אבי המשפחה- דמיאן "לאקי" קרליק ואשתו, נטליה קרליק. לאחר הרצח ניסה דמיאן להימלט לרוסיה, אך הוא נעצר על ידי המשטרה וגורמי הביטחון באילת, לפני שהצליח לבצע את זממו. ביום שלישי האחרון הודה דמיאן ברצח המיוחס לו ויומיים לאחר מכן - הוא שיחזר את המעשה.

החשוד נמלט - וחזר להלוויה

אשתו של דמיאן, נטליה, חשודה גם היא בביצוע הרצח, אך היא מכחישה שידעה כי הביקור הטראגי בבית משפחת אושרנקו יסתיים ברצח, וטוענת כי הכוונה הייתה לשדוד את פדיונות המועדון. בחקירתה, נשברה נטליה לאחר תשאול של החוקרת ענת קצב ואף שחזרה את השתלשלות האירועים. בנוסף, חשודה נטליה בתזמון ובעדכונו של בעלה מתי בני המשפחה מגיעים, וכן בשיבוש הליכי חקירה.

הוריו של דמיאן, אולג ואולגה, חשודים בכך שרכשו למענו כרטיסי מילוט לרוסיה. לאחר הרצח נמלט דמיאן מהארץ, אולם שב להלוויה. לאחר ההלוויה ניסה דמיאן לצאת מהארץ - אבל אז נעצר באילת.
קרובת משפחה קטינה נעצרה גם היא, וזאת בחשד למתן אליבי שקרי, כאשר סיפרה לחוקרים שבערב הרצח דמיאן בילה איתה ועם אימה; גם מריה מאשה אילנייך, עוד קרובה למשפחת קרליק, נעצרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה, לאחר שעזרה לבני הזוג להסתיר את הבגדים לאחר הרצח. 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה