תיעוד: השניות שלאחר טבח המשפחה

רגע אחרי שפוענח הרצח, נחשפות התמונות הראשונות מבית משפחת אושרנקו, דקות אחרי שבני המשפחה נטבחו באכזריות. תמונות הזוועה מתעדות עגלת תינוק, צעצועים מפוזרים ודם בכל מקום. לאחר שסיימו את מלאכת הקודש, הדליקו פעילי זק"א נרות זיכרון

התמונות הללו, הקשות לצפייה, צולמו דקות ספורות אחרי שבני משפחת אושרנקו נמצאו מתבוססים בדמם בביתם שבראשון לציון, לאחר שנרצחו בדם קר. צעצועים מפוזרים, עגלת תינוק מיותמת, מיטת ילדים והרבה דם - הם העדות החיה לטבח המזעזע שהתרחש שם.

אנשי זק"א היו הראשונים להגיע לבית משפחת אושרנקו. רגע אחרי שפוענח הטבח המזעזע בראשון לציון, מגיעות התמונות הראשונות מהזירה עצמה. בתמונות הקשות ניתן לראות את אנשי זק"א, מקרצפים את הריצפה, מנקים את כתמי הדם ממיטות הילדים ומעגלת התינוק - והכל דקות קצרות אחרי הרצח.

בתמונות הקשות ניתן לראות איך שגרת יומם של המשפחה נמחקה לפתע: בובות הילדים רושל בת ה-3 ונתנאל בן ה-3 חודשים, מיטת הקומותיים, הבגדים, השמיכות - הכל כוסה בדמם של בני המשפחה. לאחר שניקו את הדם, כפי שמקובל ביהדות, הכינו המתנדבים גלעד מאולתר במקום - והדליקו נרות זיכרון לנרצחים.

בתוך הדירה גילינו את הזוועה", סיפר  נצ"מ אבי נוימן במסיבת העיתונאים המיוחדת שכינסה המשטרה. "במספר מקומות בדירה פוזרו חומרים דליקים, לאחר שכל בני המשפחה נרצחו - הדירה הוצתה. כל הכפתורים של הגז היו פתוחים - הוא פתח את הגז ויצא מהדירה עם הגופות. הטעות שלו הייתה שהדירה הייתה אטומה, החמצן בדירה אזל והאש לא יכלה להתפשט - מה שמנע פיצוץ אדיר".

החשודים ברצח: דמיאן ונטליה קרליק

 

בית משפט השלום ברמלה הסיר בצהריים את צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על פרשת רצח בני משפחת אושרנקו מיום שבת לפני שלושה שבועות. "משטרת ישראל ומחוז המרכז שמו להם את פענוח הרצח בראש סדר העדיפות", אמר ניצב ניסים אור מפקד מחוז מרכז במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה היום המשטרה.

שבוע לאחר הרצח שזעזע את המדינה, הצליחו חוקרי ובלשי ימ"ר מרכז לעצור שישה חשודים במעורבות ברצח, כולם בני משפחה אחת - משפחת קרליק, המתגוררת בסמוך לבני משפחת אושרנקו. החקירה המורכבת והמסועפת היתה בשיתוף פעולה של מספר גורמים, בהם, משטרת רוסיה והשב"כ.

בביצוע הרצח עצמו נעצרו שני חשודים: אבי המשפחה- דמיאן "לאקי" קרליק ואשתו, נטליה קרליק. לאחר הרצח ניסה דמיאן להימלט לרוסיה, אך הוא נעצר על ידי המשטרה וגורמי הביטחון באילת, לפני שהצליח לבצע את זממו. ביום שלישי האחרון הודה דמיאן ברצח המיוחס לו ויומיים לאחר מכן - הוא שיחזר את המעשה.

החשוד נמלט - וחזר להלוויה

אשתו של דמיאן, נטליה, חשודה גם היא בביצוע הרצח, אך היא מכחישה שידעה כי הביקור הטראגי בבית משפחת אושרנקו יסתיים ברצח, וטוענת כי הכוונה הייתה לשדוד את פדיונות המועדון. בחקירתה, נשברה נטליה לאחר תשאול של החוקרת ענת קצב ואף שחזרה את השתלשלות האירועים. בנוסף, חשודה נטליה בתזמון ובעדכונו של בעלה מתי בני המשפחה מגיעים, וכן בשיבוש הליכי חקירה.

הוריו של דמיאן, אולג ואולגה, חשודים בכך שרכשו למענו כרטיסי מילוט לרוסיה. לאחר הרצח נמלט דמיאן מהארץ, אולם שב להלוויה. לאחר ההלוויה ניסה דמיאן לצאת מהארץ - אבל אז נעצר באילת.

קרובת משפחה קטינה נעצרה גם היא, וזאת בחשד למתן אליבי שקרי, כאשר סיפרה לחוקרים שבערב הרצח דמיאן בילה איתה ועם אימה; גם מריה מאשה אילנייך, עוד קרובה למשפחת קרליק, נעצרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה, לאחר שעזרה לבני הזוג להסתיר את הבגדים לאחר הרצח.

כך פוענח הרצח

את הרצח שאירע בבוקר יום שבת לפני כשבועיים קשה לתאר במילים. דיווח על שריפה בבית ברחוב נורדאו בראשון לציון הזעיק לדירה המרווחת את כוחות כיבוי האש, שגילו בפנים שש גופות, שלושה דורות של בני משפחת אושרנקו: הסבים, אדוארד ולודמילה, ההורים דימיטרי וטטיאנה והילדים הקטנים רושל ונתנאל,

בתום חקירה ממושכת תחת צו איסור פרסום גורף, הוסר היום הלוט מעל הפרשה המצמררת, שתחילתה בהרי אוראל שברוסיה, המשכה בראשון לציון  וסופה בבית העלמין של קיבוץ גבעת ברנר ובבית המעצר.

בלשי יחידת ימ"ר מרכז שנכנסו לדירה ברחוב נורדאו לאחר שמכבי האש עזבו אותה, התקשו לאסוף את הראיות שנותרו בזירה. מלאכת כיבוי האש גרמה לכך שחלק ניכר מהראיות שנשארו בדירה נרטבו ונהרסו. למרות הרס הזירה, מדבר אחד לא יכלו השוטרים להתעלם - זוג נעלי "פלאדיום" שהיה מונח במרכז הדירה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה