אישה ושני ילדיה חולצו מבית בצפון הארץ: "התעללו בי"

מגורים בחדרון קטן וצר מתחת לבית ואלימות פיזית וכלכלית - זה מה שעברה לכאורה אישה שהובאה לארץ מאוזבקיסטן על ידי בן זוגה, הנשוי לאישה אחרת. היא נמלטה בסיוע עמותת "אשה לאשה" והגישה תלונה במשטרה

אילוסטרציה (רויטרס)

נתינה זרה מאוזבקיסטן כבת 30 ושני ילדיה, בני 6 ו-3, חולצו היום (שני) מבית במועצה מקומית בדואית בצפון הארץ לאחר התעללות לכאורה שעברו על ידי בן זוגה של האישה, שכללה אלימות פיזית וכלכלית לדבריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת האישה, היא נסחרה ונוצלה מינית בתאילנד ומהשבטיח לה החשוד חיים טובים יותר בישראל - נישאה לו והגיעה ארצה. בשש השנים האחרונות, כך לדבריה, היא עבדה הוחזקה בחדרון מתחת לבית כשבן זוגה, הנשוי לאישה נוספת, נוהג לתת לה מעת לעת סכומי כסף קטנים של כ-200 שקלים בעל פעם - שאינם מספיקים למזון לה ולילדיה. עוד סיפרה, כי כשפנתה לבני משפחתו של הגבר לעזרה - הכה אותה האחרון ואסר עליה לדבר עם זרים.

האישה המשיכה וגוללה את מסכת ההתעללות שעברה על פי החשד וציינה כי בן זוגה נהג בה כשפחת מין כשהוא מגיע מעת לעת על מנת לקיים עמה יחסי מין. בשל החשש לחייה, בוצע החילוץ מהדירה במהירות ובהיחבא בסיוע מנהלת פרויקט מאבק בזנות בנשים של ארגון "אשה לאשה" בחיפה, עו"ד מירית קורגליאק והיא נלקחה להגיש תלונה במשטרה נגד הבעל.

"במשך שש שנים האישה שתקה", סיפרה קורגליאק. "הקש ששבר את גב הגמל היה כשביקשה באחרונה שיינתן טיפול רפואי לבתה שחלתה בדלקת עיניים. משסורבה לכך - החליטה לספר". עורכת הדין הוסיפה כי בתיווך עובדת סוציאלית מהדרום פנתה האישה לעמותה. "הבוקר הגענו לבית שבו היא הוחזקה בזמן שבני המשפחה בעבודה", הוסיפה קורגליאק. "זהו קצה הקרחון של תופעת הסחר בנשים בישראל, שעומדות חסרות אונים לחלוטין ולמעשה הן וילדיהן חסרי מעמד".