המשטרה מעריכה: הפיצוץ בבת-ים - חיסול חשבונות בעולם התחתון

שוטרי היחידה המרכזית של משטרת ת"א עצרו לחקירה מספר בני אדם שהיו במקום בחשד שניסו להרכיב את מטען החבלה שהתפוצץ וגרם למותו של שלומי וזאנה ופציעתם של שניים נוספים. לפי החשד, התאונה אירעה בזמן שאנשיו של העבריין מוטי חסין ניסו להרכיב מטען בחדר אחורי במוסך

פיצוץ עז החריד אמש את רחוב אורט ישראל בבת ים. בפיצוץ נהרג שלומי וזאנה, עבריין שפעל בעיקר באילת וידוע כשותפו של איש העולם התחתון מוטי חסין. בפיצוץ נפצעו קשה כדורי וגיל בטאט. זמן קצר לאחר מכן המשטרה עיכבה לחקירה מספר בני אדם בחשד למעורבות באירוע.

במשטרה מעריכים כי הפיצוץ אירע על רקע פלילי בעקבות זהותם של ההרוג ושני הפצועים, חייליו של מוטי חסין, יד ימינם של האחים אברג'יל, אשר הגיע בעצמו למוסך דקות אחר הפיצוץ. ההרוג, שלומי וזאנה, הורשע לפני כשנה בגין הטמנת אמצעי לחימה באדנית צמחים שהונחה בלובי הבניין שבו התגורר.

עוברי אורח דיווחו על מספר עבריינים מוכרים שהיו באזור המוסך סמוך לשעת הפיצוץ. במשטרת איילון מעריכים כי הם עסקו בהכנת מטען בדרך לפיגוע פלילי שתוכנן להתקיים באזור גוש דן. סניגוריו של חסין, אייל אוחיון ומשה סוחמי, הכחישו כל קשר של חסין לאירוע.

כעת מנסים במשטרה לברר למי היה מיועד המטען וחוששים כי חפים מפשע ייפגעו במהלך ניסיונות הגורם שהיה על הכוונת לנקום.

"אחד הפצועים מת במקום"

הפיצוץ התרחש כתוצאה מבלון גז שהתפוצץ בחלקו האחורי של המוסך סמוך לשעה 17:30. כוחות הצלה הגיעו למקום תוך זמן קצר והחלו לפנות את הפצועים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בתל אביב.

בעקבות הפיצוץ החלה שריפה במוסך. ארבעה צוותים של כבאות הוזעקו למקום כדי לכבות את האש, מצאו את שני הפצועים במצב קשה ואת וזאנה במצב אנוש. כאמור, הוא מת מאוחר יותר מפצעיו. הכבאים דיווחו שהאש פרצה במוסך לצבע, אך סיבת הפיצוץ המדוייקת עוד תיבדק בהמשך.

"למרבה המזל תחנת הכיבוי ממוקמת סמוך למוסך", סיפר לחדשות 2 איש צוות מכבי האש. "התחלנו לפנות את שני הפצועים ואחרי שהשתלטנו על האש, מצאנו את הפצוע השלישי שהיה במצב אנוש".

איציק בן אילון, מנהל מגן דוד אדום ירקון דיווח שהפיצוץ התרחש מאחורי המוסך ובמשטרת איילון מעריכים שבעל המוסך אינו קשור לעבריינים. "כשהגענו מצאנו שלושה נפגעים", סיפר אילון. "חילצנו אותם, אך מותו של אחד מהם נקבע במקום".

בהכנת הידיעה השתתפו דנה סומברג, משה נוסאום וגלעד שלמור

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק