המשטרה: "הרב המתעלל" יואשם גם בניסיון רצח

במהלך דיון הארכת מעצרו של אליאור חן בבית משפט השלום בירושלים, אמרו חוקרי המשטרה לראשונה כי הכוונה היא להגיש נגדו כתב אישום חמור במיוחד - כולל ניסיון רצח, בעקבות הפגיעה הקשה בילדים שבוצעה על פי הוראותיו. בפתח הדיון חן הגן על עצמו: "נעשה לי עוול". בית המשפט האריך את מעצרו ב-8 ימים מחשש שיימלט מהארץ

המשטרה מתכוונת להכניס לכתב האישום נגד "הרב המתעלל" אליאור חן גם אישום בניסיון רצח - כך אמרו חוקרי המשטרה בדיון הארכת המעצר שנערך היום. בית המשפט השלום בירושלים האריך ב-8 ימים את מעצרו של חן, שנחת אתמול בישראל בתום תהליך הסגרה ממושך מברזיל, וקבע כי יש חשש ממשי שחן ינסה להמלט שוב מהארץ.

חן, החשוד כי עמד בראש כת סדיסטית שפגעה בילדים, יואשם ככל הנראה בתקיפת ילדים בנסיבות מחמירות. חוקרי המשטרה אמרו בדיון כי חן אף איים על הילדים שאם לא יתנהגו כפי שהוא רואה לנכון - הוא יפגע בהם. 

השופט בדיון אמר בהחלטתו כי קיים יותר מחשש סביר שחן אכן עמד מאחורי ההאשמות נגדו. עוד הוסיף כי הסיבה להארכת מעצרו נעוצה בצורך להמשיך את חקירתו וגם בשל החשש שינסה לפגוע בחקירה וינסה להימלט מהארץ.

"עבירות מתוך רשעות"

פרקליטו של חן, עו"ד אריאל עטרי, הגיב לדברי נציגי המשטרה ואמר: "בית המשפט לא יכול להאשימו בעבירות שלא סוכמו מראש עם בית המשפט בברזיל", ולכך השיב נציג המשטרה כי "מדובר בעבירות שנעשו מתוך רשעות".

"איש לא מתווכח שאליאור חן עשה את טעות חייו כשיצא מהארץ", הוסיף עו"ד עטרי, "תפילתנו הגדולה היא שחן יעמוד בפני שופט שלא היה חשוף לפרסומים הקשים נגדו". לדברי נציגי המשטרה, יש להאריך את מעצרו של חן בשל החשש כי הוא ינסה לפגוע בחקירה במידה וישוחרר. עוד מתחזקת ההערכה, לטענתם, כי חן ינסה להמלט מהארץ אם לא יישאר תחת השגחה קבועה.

החשוד עצמו, שככל הנראה אינו מודאג ממצבו, שמר על חיוך לאורך הדיון כולו, ובני משפחתו הגיעו לתמוך בו בבית המשפט. "אני סומך על בית המשפט ומאמין שבני חף מפשע", אמר אביו של חן לחדשות 2 באינטרנט. בנוסף ניסתה אימו לחזק את ידיו וצעקה לו "שהשם ישמור אותך". כשנכנס חן לבית המשפט, אמר להגנתו: "נעשה לי עוול".

שומר על זכות השתיקה

חן, השומר בחקירתו על זכות השתיקה, צפוי לעבור בימים הקרובים עימות מול מ', אמם של הילדים שאושפזו לאחר ההתעללות הקשה, בתקווה שיצוצו פרטים נוספים בפרשה.

חוקרי המשטרה מקווים שהעימות יביא לנקודת מפנה בחקירתו של חן. האם, שצפויה לשמש כעדת מדינה במשפט ההתעללות במידה ותפליל את חן כפי שהתחייבה בהסדר הטיעון עם הפרקליטות, ככל הנראה תתנה את קיום העימות באפשרות לראות את בנה הקטן - המאושפז במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות הקשה שעבר.

מ' לא ראתה את בנה כבר שנה וחצי, מאז שהתפוצצה הפרשה החמורה, אך עדיין לא ברור אם הרצון להתאחד איתו יגרום לה לתקוף את ראש הכת שאותו העריצה במשך שנים ולהפליל אותו.

 אשתו של חן: "מ' מעלילה"

בין אליאור חן למ' היו יחסים קרובים ומורכבים. הוא זה שעמד ככל הנראה מאחורי גירושיה ונשא אותה כאישה שנייה. חוקרי המשטרה לא בטוחים אם תוכל מ' להחזיק מעמד במהלך העימות, בשל הכבוד הרב שרכשה לו במשך השנים.

אך עם חזרתו ממשיכים מכריו ומאמיניו של חן בארץ להגן עליו ועל מעשיו. אשתו הראשונה של חן אמרה אמש כי היא עומדת מאחוריו. "אין לי ספק שהוא לא עשה דבר", מגינה עליו אשתו שהספיקה לעזוב את הארץ לבלגיה מאז פרסום ההאשמות נגדו.

אשתו של חן אף מאשימה את מ' באחריות למקרה ותקפה: "מ' משקרת לאורך כל הדרך. היא טופלת את האשמה על בעלי ומעלילה עליו. הוא צדיק ולא עשה רע לאף אחד".

על פי ההערכות במשטרה, כבר בתוך פחות משבועיים צפוי להיות מוגש נגד חן כתב אישום חמור. במהלך חקירתו, צפויים להציג בפניו בזו אחר זו את כל העדויות שנגבו עד עכשיו - של ילדים ושל מבוגרים. אם אכן ימשיך חן להתמיד בשתיקתו, ייקח פחות משבועיים עד שהמשטרה תסכם את התיק, ותעביר אותו עם המלצה לפרקליטות להעמיד לדין את אליאור חן בשורה ארוכה של עבירות חמורות.

ניסה לפגוע בעצמו

ה"רב", שכינה עצמו ה"מלך המשיח", חשוד שהורה למאמיניו לבצע "תיקונים" אלימים בילדיהם ובחלק מהמקרים גם התעלל בהם בעצמו. ה"תיקונים" כללו בין היתר מעשים בלתי נתפסים כמו כפיתה, שריפת איברים והאכלת הילדים בצואה. אחד הילדים שעברו התעללות מידיו של חסידיו של חן עדיין נמצא בתרדמת, עוד מאז התפוצצה הפרשה לפני כשנה וחצי.

גורמים במשטרה הברזילאית סיפרו אתמול כי במהלך המעבר מברזיליה לסאו פאולו, חן הטיח עצמו בדפנות הניידת במטרה לפגוע בעצמו. בהזדמנות אחרת הוא סירב לרדת מהמונית והיה צורך לגרור אותו לתא.

אך "מסע ההרס" של חן לא הסתיים בזה. בניסיון למנוע את העברתו לידי המשטרה בישראל, הוא ניסה לפצוע עצמו באמצעות מיטת הברזל שבתאו. בזמן שהותו במעצר בסאו פאולו, הוא הוגדר האסיר השמור ביותר והוחלט לאסור אותו בתא נפרד.

כתבות נוספות בנושא:

הערכה: כתב אישום נגד אליאור חן בתוך שבועיים

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק