אשתו הראשונה של 'הרב המתעלל': "אליאור הוא צדיק שלא עשה רע"

"הרב המתעלל" שומר על זכות השתיקה בחקירתו מאז נחיתתו בישראל, אבל בימים הקרובים הוא ייאלץ להתעמת עם מ', אימם של הילדים שנפגעו. המשטרה מקווה שהעימות בין השניים יביא לפריצת דרך בחקירה ויחשוף פרטים חדשים בפרשה. בינתיים, משפחתו של חן מגנה על מעשיו. אשתו הראשונה תוקפת: "מ' משקרת לאורך כל הדרך"

יממה לאחר נחיתתו בישראל ומעצרו המסוקר, יובא היום "הרב המתעלל" אליאור חן להארכת מעצר בבית המשפט השלום בירושלים. חן שבחר לשתוק בחקירתו צפוי לעבור בימים הקרובים עימות מול מ', אמם של הילדים שאושפזו לאחר ההתעללות הקשה, בתקווה שיצוצו פרטים נוספים בפרשה.

חוקרי המשטרה מקווים שהעימות יביא לנקודת מפנה בחקירתו של חן. האם, שצפויה לשמש כעדת מדינה במשפט ההתעללות במידה ותפליל את חן כפי שהתחייבה בהסדר הטיעון עם הפרקליטות, ככל הנראה תתנה את קיום העימות באפשרות לראות את בנה הקטן - המאושפז במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות הקשה שעבר.

מ' לא ראתה את בנה כבר שנה וחצי, מאז שהתפוצצה הפרשה החמורה, אך עדיין לא ברור אם הרצון להתאחד איתו יגרום לה לתקוף את ראש הכת שאותו העריצה במשך שנים ולהפליל אותו.

 אשתו של חן: "מ' מעלילה"

בין אליאור חן למ' היו יחסים קרובים ומורכבים. הוא זה שעמד ככל הנראה מאחורי גירושיה ונשא אותה כאישה שנייה. חוקרי המשטרה לא בטוחים אם תוכל מ' להחזיק מעמד במהלך העימות, בשל הכבוד הרב שרכשה לו במשך השנים.

אך עם חזרתו ממשיכים מכריו ומאמיניו של חן בארץ להגן עליו ועל מעשיו. אשתו הראשונה של חן אמרה אמש כי היא עומדת מאחוריו. "אין לי ספק שהוא לא עשה דבר", מגינה עליו אשתו שהספיקה לעזוב את הארץ לבלגיה מאז פרסום ההאשמות נגדו.

אשתו של חן אף מאשימה את מ' באחריות למקרה ותקפה: "מ' משקרת לאורך כל הדרך. היא טופלת את האשמה על בעלי ומעלילה עליו. הוא צדיק ולא עשה רע לאף אחד".

על פי ההערכות במשטרה, כבר בתוך פחות משבועיים צפוי להיות מוגש נגד חן כתב אישום חמור. במהלך חקירתו, צפויים להציג בפניו בזו אחר זו את כל העדויות שנגבו עד עכשיו - של ילדים ושל מבוגרים. אם אכן ימשיך חן להתמיד בשתיקתו, ייקח פחות משבועיים עד שהמשטרה תסכם את התיק, ותעביר אותו עם המלצה לפרקליטות להעמיד לדין את אליאור חן בשורה ארוכה של עבירות חמורות.

ניסה לפגוע בעצמו

ה"רב", שכינה עצמו ה"מלך המשיח", חשוד שהורה למאמיניו לבצע "תיקונים" אלימים בילדיהם ובחלק מהמקרים גם התעלל בהם בעצמו. ה"תיקונים" כללו בין היתר מעשים בלתי נתפסים כמו כפיתה, שריפת איברים והאכלת הילדים בצואה. אחד הילדים שעברו התעללות מידיו של חסידיו של חן עדיין נמצא בתרדמת, עוד מאז התפוצצה הפרשה לפני כשנה וחצי.

גורמים במשטרה הברזילאית סיפרו אתמול כי במהלך המעבר מברזיליה לסאו פאולו, חן הטיח עצמו בדפנות הניידת במטרה לפגוע בעצמו. בהזדמנות אחרת הוא סירב לרדת מהמונית והיה צורך לגרור אותו לתא.

אך "מסע ההרס" של חן לא הסתיים בזה. בניסיון למנוע את העברתו לידי המשטרה בישראל, הוא ניסה לפצוע עצמו באמצעות מיטת הברזל שבתאו. בזמן שהותו במעצר בסאו פאולו, הוא הוגדר האסיר השמור ביותר והוחלט לאסור אותו בתא נפרד.

כתבות נוספות בנושא:

הערכה: כתב אישום נגד אליאור חן בתוך שבועיים

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק