"הרב המתעלל" נחת בישראל

שנה וחצי לאחר שהתפוצצת פרשת ההתעללות האכזרית, נחת לפני שעה קלה "הרב" אליאור חן בנמל התעופה בן גוריון. משדה התעופה הובל חן בליווי שוטרים לחקירה, ומחר הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים. אביו של חן: "שנה וחצי שאתם מוצצים את הדם שלנו, כשאתם בכלל לא מכירים את אליאור"

המצוד נגמר: אליאור חן - מי שכינה עצמו "מלך המשיח", והורה על פי החשד למאמיניו לבצע התעללויוות נוראיות בילדים - נחת בשעות הצהריים בישראל.

חן נחת בנתב"ג, לאחר הטיסה הארוכה שעשתה דרכה מסאו פאולו, משם הוסגר לאחר מאמצים משפטיים שנמשכו קרוב לשנה וחצי. בשדה התעופה חיכו לו עשרות בלשי משטרת ירושלים, סמויים וגלויים, שליוו אותו לניידת המשטרה. משם לקחה אותו הניידת לבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים.  

מחר הוא צפוי להיות מובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים ולאחר מכן יועבר עניינו לפרקליטות מחוז ירושלים לקראת הגשת כתב אישום שצפוי להיות חמור למדי.

ה"רב", שכינה עצמו ה"מלך המשיח", חשוד שהורה למאמיניו לבצע "תיקונים" אלימים בילדיהם ובחלק מהמקרים גם התעלל בהם בעצמו. ה"תיקונים" כללו בין היתר מעשים בלתי נתפסים כמו כפיתה, שריפת איברים והאכלת הילדים בצואה. אחד הילדים שעברו התעללות מידיו של חסידיו של חן עדיין נמצא בתרדמת, עוד מאז התפוצצה הפרשה לפני כשנה וחצי.

האב: "אתם לא מכירים את אליאור"

"אתם רקדתם על הדם שלנו", האשים אביו של אליאור, יעקב חן, את התקשורת. "תרחמו עלינו קצת. שנה וחצי שאתם מוצצים את הדם שלנו, כשאתם בכלל לא מכירים את אליאור. מאתמול יושבים לי ליד הבית ולא נותנים לי לזוז. לכל מקום שאני הולך, הולכים אחריי".

בראיון בלעדי וכואב לאתר האינטרנט "חרדים", סיפר חן כי הוא מאמין בחפותו של בנו. "אנחנו מקווים שהאמת תצא לאור והקב"ה יעשה את הטוב ביותר", סיפר האב כשהוא על סף בכי. "הוא בטוח יעשה את הטוב. גם על המצב עכשיו אין אנחנו מתרעמים. אנחנו מאמינים באמונה שלמה שהצדק ייצא".

התפרע בדרך לישראל

תהליך הסגרתו של חן החל אמש סמוך לשעה 20:10 (שעון ישראל). גורמים במשטרה הברזילאית סיפרו אתמול כי במהלך המעבר מברזיליה לסאו פאולו, חן הטיח עצמו בדפנות הניידת במטרה לפגוע בעצמו. בהזדמנות אחרת הוא סירב לרדת מהמונית והיה צורך לגרור אותו לתא.

אך "מסע ההרס" של חן לא הסתיים בזה. בניסיון למנוע את העברתו לידי המשטרה בישראל, הוא ניסה לפצוע עצמו באמצעות מיטת הברזל שבתאו. בזמן שהותו במעצר בסאו פאולו, הוא הוגדר האסיר השמור ביותר והוחלט לאסור אותו בתא נפרד.

הסוהרים העידו שהיה במצב מעורער והדחיק את העובדה שהוא צפוי לטוס בחזרה לישראל. כשהסבירו לו שהסגרתו קרבה, פרץ חן בבכי והסביר שהתאהב בברזיל ואינו רוצה לעזוב אותה. לבסוף הוא הובל לשדה התעופה בליווי שלוש ניידות משטרה.

קשה היה שלא לבחין בנוכחותו של חן במחלקת התיירים שבמטוס - ללא הפרדה מהנוסעים האחרים. נוסעים ברזילאים שהיו על הטיסה הביעו את סלידתם ממעשיו, וביקשו לשמור ממנו מרחק.

האם המתעללת הפלילה בסופו של דבר את חן

פרשת ההתעללות הקשה בה מואשם חן נחשפה בחודש מרס בשנה שעברה. אם הילדים מ. הואשמה בכתב האישום המקורי כי טלטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולתיה של מ. וכך גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות.

הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל.  

לאחרונה התברר שהאם המתעללת נישאה לפני כמה חודשים לאליאור חן, למרות ששניהם נשואים לאנשים אחרים. לפני כמה חודשים היא הסכימה לחתום במפתיע על הסדר טיעון עם הפרקליטות שהפליל את חן. את תוצאותיו של ההסדר הזה, אנו צפויים לראות בכתב האישום שיוגש נגדו בשבועות הקרובים.

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק