התעלומה בבאר: מתחזק החשד לפלילים

ארבעה ימים לאחר שנמצאו גופתו של ליאוניד קורלנד ואישה נוספת פצועה בתחתית של בור, המשטרה מנסה להבין מה בדיוק קרה. פרטי החקירה נמצאים תחת צו איסור פרסום, אך מתגבר החשד כי הרקע למעשה פלילי

מה הביא למותו של ליאוניד קורלנד ולפציעתה של טטיאנה טקצ'נקו? עדיין לא ברור, אך ייתכן כי מדובר באירוע על רקע פלילי.

במשך ארבעת הימים האחרונים חוקרת המשטרה את המקרה המסתורי בו נמצאו השניים בתחתית בור בסמוך למחלף נתניה. אמש נעתר בית משפט השלום בכפר סבא לבקשת המשטרה והטיל צו איסור פרסום על פרטי החקירה. עם זאת, ניתן לומר כי  מתגבר החשד כי מדובר באירוע על רקע פלילי.

"שכחתי הכל"

הכרתה של טקצ'נקו עדיין מעורפלת מעט, והיא לא הצליחה לשחזר את אותם רגעים קריטיים שמנסה המשטרה לגלות, בניסיון להתקדם בחקירה. "אני לא יודעת מה קרה, מה עשיתי, שכחתי הכל", היא סיפרה ממיטת בית החולים.

טקצ'נקו לא הצליחה להיזכר מי או מה גרם לה ליפול לתחתית הבאר. "לא יודעת אם נפלתי או הופלתי", היא אומרת. "אני רק זוכרת את עצמי מסתכלת על השמש בבוקר, וזהו".

על הרגעים שאחרי הטרגדיה היא מספרת: "ניסיתי לדבר איתו, אמרתי לו 'ליאוניד'". דבר אחד טטיאנה מצליחה לזכור: "הלכנו שם...היה ערב...אכלנו קצת, שמענו מוסיקה", היא מספרת בקושי.

בני משפחתו וגרושתו של ליאוניד בקריית טבעון מתקשים היום להבין את סיפור נפילתו ומותו של הזמר הידוע והאהוב. "שמעתי על הסיפור שקשה להאמין, כי הוא לא בן אדם שאפשר להגיד עליו שהוא היה", אומרת היום ברינה, גרושתו של קורלנד. "הוא תמיד נמצא ותמיד היה. זמר מאוד מפורסם, מוזיקאי מפורסם שמאז שעלה לארץ כולם הכירו ותמיד יזכרו אותו לטובה".

מתנדבים של משטרת התנועה גילו את הזוג בתוך הבור

את בני הזוג גילו שני מתנדבים של משטרת התנועה הארצית, שחלפו במקום סמוך לשעה 07:00. "ראיתי את המבנה הנטוש", סיפר לחדשות 2 המתנדב משה תשבי, "הרכב היה מונע בחוץ בלי אנשים בתוכו, וזה היה מוזר מאד. נכנסתי לתוך המבנה וראיתי את הבור, אבל לא ראיתי בהתחלה את האנשים בגלל האפלה שהייתה בפנים".

כשהגיעו כוחות ההצלה למקום, השתלשל צוות של מגן דוד אדום לבור בעזרת חבלים בסיוע כוחות כיבוי אש, ומצא את הזוג מוטל בתחתית הבור כשמצבו של הגבר אנוש. הצוות החל להעניק טיפול ראשוני לזוג בתוך הבור ולאחר מכן חילץ את האישה, בת גילו של המטייל, והעביר אותה לבית החולים הלל יפה בחדרה. מותו של הגבר נקבע במקום.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירה שנפלה לבור מנסה לשחזר

זוג נפל לבאר באזור השרון; הגבר נמצא ללא רוח חיים

המתנדב שמצא את הזוג: "פתאום ראיתי אישה בתחתית הבור"