"הרב המתעלל" התפרע בדרך לישראל

שנה וחצי אחרי שהתפוצצה פרשיית הכת המוזרה, עלה אליאור חן על מטוס בברזיל בדרך חזרה לישראל. מיד לאחר שינחת בארץ הוא ייחקר בחשד שהורה להורים להתעלל בילדיהם באכזריות בלתי נתפסת. אמש הוא ניסה לפגוע בעצמו בניסיון לעכב את תהליך הסגרתו

שנה וחצי עברה מאז התפוצצה ברעש גדול פרשת כת ההתעללות בילדים, שבראשה עמד ה"רב" אליאור חן. בשעה זו הוא עושה את דרכו בישראל מברזיל. אך מתברר שחן סירב להשלים עם הגזרה וניסה לפצוע עצמו בדרך למטוס על מנת לעכב את הסגרתו.

תהליך הסגרתו של חן החל אמש סמוך לשעה 20:10 (שעון ישראל). גורמים במשטרה הברזילאית סיפרו אתמול כי במהלך העבר מברזיליה לסאו פאולו, חן הטיח עצמו בדפנות הניידת במטרה לפגוע בעצמו. בהזדמנות אחרת הוא סירב לרדת מהמונית והיה צורך לגרור אותו לתא.

אך "מסע ההרס" של חן לא מסתיים בזה. בניסיון למנוע את העברתו לידי המשטרה בישראל, הוא ניסה לפצוע עצמו באמצעות מיטת הברזל שבתאו. בזמן שהותו במעצר בסאו פאולו, הוא הוגדר האסיר השמור ביותרא והוחלט לאסור אותו בתא נפרד.

הסוהרים העידו שהיה במצב מעורער והדחיק את העובדה שהוא צפוי לטוס ביזרה לישראל. כשהסבירו לו שהסגרתו קרבה, פרץ חן בבכי והסביר שהתאהב בישראל ואינו רוצה לעזוב אותה. לבסוף הוא הובל אמש לשדה התעופה בליווי שלוש ניידות משטרה.

משדה התעופה - היישר לחקירה

קשה היה שלא לבחין בנוכחותו של חן בטס במחלקת התיירים ללא הפרדה מהנוסעים האחרים. נוסעים ברזילאים שהיו על הטיסה הביעו את סלידתם ממעשיו, וביקשו לשמור ממנו מרחק. היום בשעות הצהריים הוא צפוי לשדה התעופה בן גוריון, שם תמתין לו ניידת משטרה שתיקח אותו היישר לחקירה במגרש הרוסים בירושלים.

חן, שכינה עצמו ה"מלך המשיח", חשוד שהורה למאמיניו לעשות "תיקונים" בילדיהם ובחלק מהמקרים גם התעלל בהם בעצמו. ה"תיקונים" כללו בין היתר מעשים בלתי נתפסים כמו כפיתה, שריפת איברים והאכלת הילדים בצואה.

עם הגעתו של חן לארץ הוא ייחקר במשטרה ולאחר מכן יועבר עניינו לפרקליטות מחוז ירושלים לקראת הגשת כתב אישום.

הסגרתו מתבצעת לאחר שיתוף פעולה בין המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, משטרת ישראל, הפרקליטות, שגרירות ישראל בברזיל ורשויות ברזיל.

הבקשה למקלט מדיני נדחתה

בכל אותם חודשים מאז נמלט חן לברזיל, חיפשו אחריו השלטונות והידקו את המצור סביבו, עד שלבסוף החליט "הרב" להסגיר את עצמו.

חן ניסה להתנגד להליכי ההסגרה וטען כי ישראל אינה יכולה להעמידו לדין, שכן חלק ממעשיו בוצעו מעבר לקו הירוק. חוות דעת מפורטת שנשלחה לבית המשפט העליון הפריכה את הטענה וסללה את הדרך להחלטה להסגירו.

אחר כך, ניסה חן לבקש מהרשויות לקבל מקלט מדיני בטענה כי הוא נרדף על ידי רשויות ישראל. ועדה מיוחדת שהתכנסה בברזיל קבעה פה אחד כי הוא אינו עמוד בתנאים הדרושים לקבלת מקלט מדיני במדינה.

האם המתעללת הפלילה בסופו של דבר את חן

פרשת ההתעללות הקשה בה מואשם חן נחשפה בחודש מרס בשנה שעברה. אם הילדים מ. הואשמה בכתב האישום המקורי כי טלטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולתיה של מ. וכך גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות.

הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל.  

לאחרונה התברר שהאם המתעללת נישאה לפני כמה חודשים לאליאור חן, למרות ששניהם נשואים לאנשים אחרים. לפני כמה חודשים היא הסכימה לחתום במפתיע על הסדר טיעון עם הפרקליטות שהפליל את חן. את תוצאותיו של ההסדר הזה, אנו צפויים לראות בכתב האישום שיוגש נגדו בשבועות הקרובים.

פרסום ראשון: חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק