"הסייעת המתעללת": הסייעות והמנהלת תפרו לי תיק

הוארך ב-6 ימים מעצרה של תושבת הדרום החשודה כי שרטה, הכתה והטיחה פעוטות בכיסאות בגן ילדים בדימונה. בני משפחתה מכחישים וטוענים: "הסייעות האחרות תפרו לה תיק"

פרשת ההתעללות החמורה בדימונה מסתעפת: לאחר שהמשטרה עיכבה לחקירה שבע סייעות מגן ילדים בעיר בחשד להתעללות בפעוטות בגילאי שנתיים עד שלוש בגן, הוארך היום מעצרה של אחת מהן בשישה ימים. בני משפחתה זועמים וטוענים: "הסייעות האחרות מנסות להפליל אותה".

מקורביה של האישה ליוו אותה לבית משפט השלום בבאר שבע, ובעוד היא סירבה להגיב הם התקשו לשתוק. "זה כמו רצח בדם קר, נבלות", צעקו בני משפחתה. בעלה של הסייעת הכחיש בתוקף את הדברים הקשים וסיפר על עבודתה המסורה. "תמיד שאני מסתובב ברחוב אני רואה ילדים שקופצים עליה ומחבקים אותה", סינגר על רעייתו.

"רצו להתעלל בה" 

החשודה עובדת בגן כבר שלוש שנים, וזוהי הפעם הראשונה, לדברי מקורביה, בה היא נחשדת בהתעללות. "זה תרגיל שנועד להכפיש את שמה ולהתעלל בה. תרגיל של המנהלת ושל הסייעות יחד", ציין בעלה.

שש הסייעות האחרות המעורבות בפרשה, נחקרו במשך שעות ארוכות במשטרת דימונה, ושוחררו לביתן. גם מנהלת הפעוטון זומנה לחקירה ומסרה את עדותה.

"יש ראיות שקושרות את הסייעת לחשדות שנגדה", אמר לחדשות 2 באינטרנט מפקד ימ"ר דרום, סנ"צ יוסי כהן. במשטרה אומרים כי ישנם חשדות לפיהן שרטה האישה את הילדים, הרביצה להם ואף הטיחה אותם בכיסאות.

תלונה אנונימית במשטרה

כהן סיפר כי החקירה בגן החלה לאחר שהתקבלה תלונה אנונימית במשטרה לפני כחודש, על התעללות בילדים על ידי הגננות והסייעות. לאחר שנחשפה הפרשה פנו הורים נוספים שהתלוננו כי הבחינו בחבלות על ילדיהם.

בעיר דימונה עצמה הופתעו מאד מהחשדות נגד הסייעות בגן הילדים. "מדובר באחד הפעוטונים הטובים יותר בעיר במהלך השנים האחרונות", נמסר מהעירייה. "זאת בהחלט הפתעה לא נעימה, גם אם זה בגדר חשד. אנחנו סומכים על המשטרה שתמצה את החקירה מהר ככל שניתן ובתקווה שהכל יתברר בגדר חשדות בלבד".

הגננים המתעללים מירושלים נשלחו לכלא

לפני כחודש וחצי גזר בית המשפט על לאה טוביאס ובעלה סמי, המוכרים יותר בכינוי "הגננים המתעללים", עונשי מאסר. לאה נשלחה ל-11 חודשי מאסר, מהם 6 חודשי מאסר בפועל ובעלה, סמי טוביאס, שאף תועד מכה את אחד הילדים בגן, נשלח ל-9 חודשי מאסר בפועל ועוד 7 חודשים על תנאי.

הפרשה נחשפה בתכנית התחקירים כלבוטק בערוץ 2, במסגרתה תועדו בני הזוג שהטילו מורא על הילדים. מאוחר יותר הם הודו והורשעו בהתעללות בחסרי ישע במסגרת הסדר טיעון.

עוד בנושא:

חשד: גננות הכו ילד אוטיסט

חשד: הגננת קשרה לכיסא ילד בגן