אחרי שנה וחצי: "הרב" אליאור חן יוסגר מחר לישראל

שוטרים מישראל ילוו מחר את "הרב המתעלל" אל המטוס שייקח אותו למעצר בישראל במסגרת הסכם ההסגרה בין שתי המדינות. חן חשוד שעמד בראש כת שהורתה להתעלל בילדים ולבצע בהם "תיקונים" בלתי נתפסים כמו אכילת צואה והכאה. מי שהביאה בסופו של דבר להסגרתו היא האם המתעללת שחתמה על עסקת טיעון עם הפרקליטות

שנה וחצי עברה מאז התפוצצה ברעש גדול פרשת כת ההתעללות בילדים שבראשה עמד מי שמכנה את עצמו ה"רב" אליאור חן למשטרת ברזיל - ומחר הוא יוסגר לישראל.

חן כינה עצמו ה"מלך המשיח" והנהיג קבוצת מאמינים. הוא חשוד שהורה למאמיניו לעשות "תיקונים" בילדיהם, ובחלק מהמקרים גם התעלל בילידם בעצמו. ה"תיקונים" כללו בין היתר מעשים בלתי נתפסים כמו כפיתה,שריפת איברים והאכלת הילדים בצואה.

מחר הוא ייצא מברזיל והוא צפוי לנחות בישראל ביום רביעי בבוקר. זמן רב עבר מאז הוכרז חן "חשוד" ועד הגעתו לארץ, זאת משום שאין הסכם הסגרה בין ברזיל לישראל. הסגרתו לישראל התאפשרה בסופו של דבר לאחר מאמצים ניכרים ורצון טוב שגילו השלטונות הברזילאים, אשר הובילה לחתימה על מעין אמנה שנחתמה בין שתי המדינות בשבוע שעבר.

בכל אותם חודשים מאז נמלט חן לברזיל, השלטונות בברזיל חיפשו אותו והידקו את המצור סביבו, עד שלבסוף חן החליט להסגיר את עצמו לשלטונות הברזילאים. פרקליטיו של חן נקטו בכל ההליכים המשפטים ופנו לכל הערכאות בניסיון למנוע את ההסגרה הזו, אך גם הם הסתיימו בסופו של דבר.

האם המתעללת הפלילה בסופו של דבר את חן

פרשת ההתעללות הקשה בה מואשם חן נחשפה בחודש מרץ בשנה שעברה. אם הילדים מ. הואשמה בכתב האישום המקורי כי טלטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולתיה של מ. וכך גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות.

הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל.  

לאחרונה התברר שהאם המתעללת נישאה לפני כמה חודשים לאליאור חן, למרות ששניהם נשואים לאנשים אחרים. לפני כמה חודשים היא הסכימה לחתום במפתיע על הסדר טיעון עם הפרקליטות שהפליל את חן. את תוצאותיו של ההסדר הזה, אנו צפויים לראות בכתב האישום שיוגש נגדו בשבועות הקרובים.

פרסום ראשון: חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?