הסיבה לרצח במשפחת פישר: ויכוח על הסעת הילדים

לפני שנה בדיוק רצח השוטר מייקל פישר את אשתו הילה ואת שני ילדיהם הקטנים, וזיעזע מדינה שלמה. עכשיו אנו חושפים את מסקנות צוות החקירה המיוחד שהוקם: ויכוח טיפשי על מי יסיע את הילדים הידרדר והוביל לרצח. עוד מהחקירה: בדיקות DNA הוכיחו כי מייקל היה אבי הילדים, ופסלו השערה בדבר רומן מחוץ לנישואין כמניע לרצח

שנה לאחר שרצח פקד מייקל פישר את אשתו הילה ושני ילדיו ושם קץ לחייו, באותו בוקר נורא בדירת המשפחה בהוד השרון, אנו חושפים את מסקנות צוות החקירה המיוחד שהוקם כדי לשפוך אור על התעלומה.

מתברר שמסע הרצח האכזרי של אבא מייקל התחיל בוויכוח סתמי על מי ישמור על התינוקת ירדן. הילה רצתה לצאת אחר הצהריים ולקחת את הבן יובל בן ה-3 לחוג, מייקל הבטיח לעזור - אבל בסוף זה הסתיים בטרגדיה.

תכתובות ה-SMS הנציחו את נתיב ההסלמה ביחסים בין בני הזוג. זה התחיל בהודעות אוהבות של הילה למייקל, נמשך דרך הודעה שלו לאשתו: 'לא אוכל להגיע. אני מתעכב בעבודה', ונגמר בהודעה כועסת וזועמת של האישה לבעלה, שאת תוכנה לא נחשוף כאן.

לא היה רומן מחוץ לנישואין

מכריהם של מייקל והילה סיפרו על זוג אוהב ושקט, אך השכנים העידו שערב לפני הרצח הם שמעו צעקות ורהיטים שנגררו על הרצפה - עדויות לקטטה ולריב חריף בין השניים. אחר כך זה היה כבר התקף של זעם: מייקל ירה ברעייתו, בשני ילדיו ואז בעצמו. על גופתה של הילה התגלו סימני מאבק, גופייה שנמשכה בחוזקה מגופה.

שום דבר לא נעלם מצוות החקירה המיוחד. הם גבו עדויות רבות, השקיעו במחקרי תקשורת ובדקו מחשבים. הם שללו שמועות על בגידה או על רומן מחוץ לנישואין של אחד מבני הזוג, וקבעו על פי ממצאי בדיקות DNA - כי מייקל הוא אבי הילדים אותם רצח. "מדובר באדם חלש שכל חייו פונק והיה עטוף אהבה שברגע אחד הפך למפלצת", אמר אחד החוקרים בפרשה לחדשות 2.

ההורים של הילה: שכולם ידעו שהיא לא בגדה

כבר אחרי סיום החקירה ומסקנותיה הברורות ביקשו במשטרה לפרסם את הממצאים, אלא שנציב בדימוס יהודה בכר, אביה של הילה ז"ל, ביקש להימנע מכל סיקור תקשורתי. הפרקליטות השאירה את תיק החקירה פתוח במשך כשנה ורק לפני שבועיים הואילה לסגור אותו. אז גם שינתה משפחת בכר את עמדתה.

עכשיו גם הוריה של הילה רוצים שכולם ידעו שבתם לא בגדה בבעלה, שלא היו לה חיים אפלים. שמייקל רצח אותה ואת ילדיה סתם ככה, בלי סיבה.

החברים של מייקל: יש דברים שלא מבינים

לפני כשבועיים הגיעו לבית העלמין בכפר נחמן שברעננה כ-150 בני אדם כדי לציין שנה למותו של מייקל פישר. במהלך האזכרה ספדו לפישר שלושה מחבריו, שכולם הביעו פליאה על המעשה שביצע. קרוב משפחתו של פישר אמר בהספד: "למה, מי, לעולם לא נדע, רק נדע שכולם מתגעגעים. אנחנו רק מתפללים שהוא מצא מזור לסבל שלו ושהוא נמצא כעת עם אביו".

אחד מחבריו הקרובים של פישר, קצין משטרה, אמר מול קברו: "יש דברים שלא אוכל להבין כמה שלא אנסה, אך בחרתי באופן אישי להתמודד עם העובדה שאיבדתי חבר טוב. הוא היה חבר שהולכים אליו שהיה צריך עזרה. בסיטואציה אחרת הייתי מצדיע לך".

בין המבקרים שהגיעו לחלוק כבוד עם משפחתו של פישר נצפו גם מספר שוטרים בכירים מימ"ר מרכז, היחידה בה שירת. בין אנשי סגל הפיקוד הבכיר שנכח במקום היה גם מפקד הימ"ר אבי נוימן.